Co dělat v karanténě a lockdownu? 51 tipů, jak se zabavit!
Co dělat v karanténě a v lockdownu? Hledáte nějakou inspiraci? Připravili jsme pro vás velký seznam nápadů a aktivit, které můžete dělat sami doma na zahnání nudy.
Co dělat v karanténě a v lockdownu:
Co dělat v karanténě a vlockdownu? Pojďme se podívat na těchto 51 nápadů. Nejsou seřazeny podle žádného pořadí. Přečtěte si všechny a pak si vyberte.
1) Zahrajte si zážitkovou deskovku
Už máte všechny hry doma ohrané? Stáhněte si a zahrajte tuto novou zážitkovou deskovku.
2) Zasmějte se u vtipů
Zasmějte se u velké sbírky vtipů.
3) Přivydělejte si bonusy za založení účtů
Chcete si přivydělat pár stovek až tisíc? Připravili jsme pro vás velký seznam možností, kde získáte bonus za založení účtu. Můžete si takto dohromady přijít až na 3000 Kč + několik dalších slev. Vše je bez závazků a bez rizika.
4) Řešte hádanky
Řešení hádanek vás může zabavit na opravdu hodně dlouhou dobu. Sepsali jsme pro vás velkou sbírku nejlepších hádanek pro každého.
5) Přihlašte se online kurz
Využijte čas tím, že se naučíte něco užitečného. Online kurzy mají tu největší výhodu, že nemusíte nikam jezdit, ale kurz absolvujete z pohodlí vašeho domova. Existuje celá řada různých kurzů – osobní rozvoj, jazyky, fotografie a video, práce s pc, či hraní na kytaru.
6) Hledejte své nové oblíbené citáty
Projděte si sbírku nejlepších citátů a zapište si své nejoblíbenější.
7) Udělejte si seznam věcí, které chcete v životě vyzkoušet
Určitě jste si už tolikrát v životě říkali – ano, tohle chci určitě někdy zkusit! Tak si zkuste zavzpomínat a vytvořte si seznam. Když to budete mít sepsané, je větší šance, že to někdy opravdu uskutečníte.
8) Udělejte si seznam svých cílů, které chcete v životě dokázat
Stanovení si životních cílů je extrémně důležité. Každý cíl by měl být stanoven ideálně ve formátu SMART (konkrétní, měřitelný, dosažitelný, realistický, časové ohraničený).
9) Kupujte dárečky dopředu
Stává se vám, že má kamarád narozeniny a vy na poslední chvíli nevíte, co za dárek? Nebo nestíháte kupovat dárky na Vánoce? Kupte si dárky předem ať pak nemusíte být ve stresu! Velký výběr dárků naleznete například na webu Nejlepší dárečky.
10) Založte si blog
Je nějaká oblast, ve které se vyznáte a která vás baví? Začněte o tom blogovat! Založit si blog je v dnešní době opravdu snadné. Přečtěte si náš podrobný návod, jak si založit blog.
11) Založte si Twisto a získejte 300 Kč
Twisto je česká revoluce v každodenním placení. Nabízí slevy na nákupy, výrazně rychlejší a bezpečnější placení na e-shopech a ušetří vám spoustu času a nervů při placení faktur. A nejen to, Twisto má spoustu dalších výhod a začíná být v Česku čím dál populárnější. Založte si Twisto a získejte bonus 300 Kč.
12) Zkuste vydělávání na internetu
Kdo by si nechtěl vydělávat z domova? Nechceme nikomu tvrdit, že to je snadné. Je to práce jako každá jiná. Zde si můžete přečíst inspiraci – 35 skvělých možností práce z domova.
13) Naučte se psaní všemi deseti
V dnešní době je psaní na počítači čím dál důležitější. Umění psát všemi deseti vám ušetří hodně času. Doporučujeme aplikaci Psaní hravě, se kterou vás bude učení bavit. Použijte náš promo kód CzechTheWorld a získáte slevu 100 Kč!
14) Něco si vyrobte
Na Youtube či na Pinterestu najdete spoustu nápadů a návodů, jak si něco sám vyrobit. Klidně z věcí, které máte běžně doma. Stačí vyhledat DYI (Do it yourself – udělej si sám). Zde se podívejte na video s inspirací:
15) Něco uvařte či upečte
Na internetu je spousta skvělých receptů. Naučte se vařit něco nového. Pečení je většinou snazší než vačení.
16) Prodávejte fotky na fotobance
Chtěli byste si přivydělat nějaké peníze na internetu? Zkuste prodávat své fotografie na fotobance. My sami také fotografie prodáváme. Nejlepší je použít službu Wirestock, přes kterou můžete nahrávat fotky najednou na všechny nejznámější fotobanky. Pokud to myslíte vážně, doporučujeme se zapsat do online kurzu – Jak se naučit prodávat fotky.
17) Nainstalujte si Grammarly
Stává se vám, že potřebujete občas napsat na internetu něco v angličtině a nejste si jistí, jestli neděláte chyby? Nainstalujte si rozšíření do prohlížeče Grammarly, které vás bude na chyby automaticky upozorňovat. Grammarly funguje v Gmailu, na Facebooku, v Google dokumentech, ve Wordu, Outlooku, LinkedIn či jako mobilní klávesnice. Přečtěte si i naší kompletní recenzi Grammarly.
18) Něco trénujte
Zdokonalujte se v něčem, co rádi děláte. Pokud hrajete například fotbal, běžte si zakopat na zahradu. Pokud třeba rádi fotíte, trénujte focení neobvyklých věcí za neobvyklých podmínek.
19) Zhlédněte film či seriál
V dnešní době se dá téměř jakýkoliv film či seriál stáhnout z internetu a zhlédnutí vás zabaví na delší dobu. Zde je návod, jak stahovat z Youtube.
20) Učte se nový jazyk
Umět dobře cizí jazyk je v dnešní době velmi důležité a existují aplikace, které vám učení velmi usnadní a bude vás to s nimi bavit. Mezi nejlepší aplikace na učení jazyků patři Duolingo.
21) Hledejte svá nová oblíbená přísloví
Projděte si sbírku nejlepších přísloví a rčení a zapište si své nejoblíbenější.
22) Naučte se něco nového
Učit se dají nejen jazyky. Zkuste třeba nějaký hudební nástroj, karetní kouzlo, jak plivat oheň nebo vůbec cokoliv vás napadne.
23) Natočte video
V dnešní době každý chce být Youtuberem, tak proč to nezkusit také. Podívejte se na toto video o základech natáčení videa:
24) Objednejte si zážitek na doma
Rádi byste už také po neustálém sezení doma zažili nějaké to vzrušení? Objednejte si některý ze zážitků, které za vámi přijdou domů. Můžete si vybrat z pestré nabídky – například hospodský kvíz, desgustace vín, koktejlů, rumů či čokolády, domácí kurz přípravy kávy, online kurz fotografování mobilem a spoustu dalších.
25) Pozorujte letadla na leteckém radaru
Sledováním leteckého radaru se dají strávit hodiny a hodiny. Můžete pozorovat dění na velkých mezinárodních letištích, sledovat oblasti, kterým se aerolinky vyhýbají, pozorovat výcviky pilotů či koukat na to, co vám právě prolétá nad hlavou. Přečtěte si naše podobné tipy, co sledovat na leteckém radaru.
26) Pište si či volejte s kamarády
Každý používá Facebook Messenger, tak prostě napište nějaké své kamarádce či kamarádovi. Případně si můžete i zavolat.
27) Zahrajte si počítačovou hru
Většina počítačových her se také dá volně stáhnout na internetu a zabaví vás na dlouhé hodiny. Existují weby s hrami online, kde nemusíte nic stahovat. Například Superhry.cz
28) Zacvičte si
Cvičení je skvělý lék na nudu. Vyplaví se vám endorfiny, což jsou hormony štěstí, díky kterým se budete cítit lépe a šťastnější. Navíc je to pro vaše tělo velmi zdravé. Na cvičení doporučujeme skvělou mobilní aplikaci 7 Minute Workout.
29) Zkrášlete se
Zkuste různé druhy make-upu, nalakujte si nehty, otestujte různé kombinace oblečení či vyzkoušejte různé doplňky.
30) Meditujte
Posaďte se a zavřete oči. Zhluboka dýchejte a soustřeďte se na každý nádech i výdech. Zkuste nechat odplout jakékoliv rušivé myšlenky. Pusťte si k meditaci tuto hudbu:
31) Poslouchejte hudbu
Stáhněte si nějaké nové písničky a alba interpretů, které ještě neznáte a třeba vám doporučili kamarádi.
32) Čtěte si
Čtením cvičíte svojí mysl a zároveň se můžete naučit něco nového. Můžete číst knížku, časopisy či noviny. V papírové podobě, ve čtečce či na internetu. Pokud hledáte inspiraci na knížku, hledejte zde.
33) Inspirujte se na Pinterestu
Neznáte Pinterest? nebo znáte a myslíte si, že ho nikdo nepoužívá? Ano, na český trh ještě moc neprorazil, ale ve světě je Pinterest opravdu hodně populární. Dají se tam například najít různé DYI nápady (Do it yourself – udělej si sám), recepty nebo cestovatelské tipy.
34) Prohlížejte si staré fotky
Zkoušeli jste si někdy prohlížet staré fotky? Zaručeně se pobavíte!
35) Plánujte
Naplánujte si vaší další dovolenou či rozvrh úkolů do školy či do práce.
36) Spěte
Spánku není nikdy dost a vše tak nejlépe uteče. Přečtěte si také náš článek s tipy – jak usnout.
37) Surfujte po internetu
Jen tak si brouzdejte po internetu. Můžete se dívat na různá videa na Youtube či si prohlížet fotky na Instagramu nebo zeď na Facebooku.
38) Poslouchejte podcast
V poslední době jsou stále populárnější podcasty – neboli mluvené příspěvky či show. Je to skvělá alternativa k hudbě. Můžete se toho hodně naučit. Zde máte inspiraci na nejlepší podcasty.
39) Vylepšete si životopis
Mít kvalitní životopis se vždycky hodí, kdy naposledy jste si ho aktualizovali? Stejně tak si můžete vytvořit nebo vylepšit profil na LinkedIn. Podívejte se na video o nejčastějších chybách v životopise:
40) Promažte si emailovou schránku
Máte svou emailovou schránku plnou spamu a nemůžete najít důležité emaily? Promažte si ji a odhlaste se ze všech nepotřebných newsletterů.
41) Skládejte puzzle
Věřte mi, velké puzzle vám zabere opravdu hóóóódně času.
42) Kreslete si
Nemusí to být nádhera, stačí cokoliv čmárat a třeba vznikne něco zajímavého. Minimálně vás to zabaví.
43) Vyčistěte si počítač
Seká se vám počítač nebo se načítá pomalu? Jedna z hlavních příčin může být zahlcení paměti zbytečnými soubory. Smažte vše nepotřebné. Můžete si také lépe zorganizovat ikony na ploše.
44) Vyčistěte si mobil
I mobil může být pomalý kvůli zahlcené paměti. Vyčistěte si i mobil od zbytečností.
45) Uklízejte
Uklízení asi nikoho nebaví, ale je lepší ho dělat v době, když se nudíte. Nebudete pak muset uklízet v době, kdy byste jinak mohli dělat něco zábavného.
46) Uklízejte i tam, kde normálně neuklízíte
To už je spíš na chvíle, kdy se nudíte opravdu hodně 😀
47) Luštěte křížovky, sudoku, hlavolamy
Téměř v každých novinách či časopisech najdete křížovku či sudoku. Spoustu hlavolamů taky určitě najdete na internetu – například zde.
48) Hrajte si s domácími mazlíčky
Pokud máte doma domácího mazlíčka, hrajte si s ním. Třeba mu dopřejte dlouhou koupel či mu ostříhejte drápky nebo naučte nové kousky.
49) Zkrášlujte domov
Vyzdobte si dům, pověste na zeď obraz, přeorganizujte nábytek nebo opravte doma něco rozbitého.
50) Zkuste hledat levné letenky
Rádi byste někam vyrazili na cestu? Levné letenky se nejlépe hledají pokud nemáte přesně daný termín ani destinaci. Doporučujeme použít vyhledávač Skyscanner a jeho funkci vyhledávání kamkoliv. Přečtěte si také náš podrobný návod, jak hledat levné letenky.
Další tipy na zahnání nudy v karanténě a lockdownu:
- Nebojte se dělat neobvyklé a kreativní věci. Nebojte se, že u toho budete vypadat špatně. Nejdůležitější je, aby vás to bavilo.
- Klaďte si před sebe výzvy: pokuste se dělat něco, co jste dosud nedělali.
- Nuda někdy vede ke kreativním nápadům.
- Jen tak se projděte po domě a hledejte věci, které vás mohou inspirovat.
- Dělejte něco, čím zaměstnáte svou mysl – například se můžete pokusit co nejrychleji sepsat všechny státy Evropy.
- Někdy vás určitě napadají činnosti, které byste chtěli dělat, když zrovna nemáte čas. Vytvořte si v mobilu seznam, kam si všechny aktivity, které vás kdykoliv napadnout, zapíšete. Až se budete nudit, tak seznam otevřete a vyberete si jednu z aktivit.
- Pokud jste do někoho zamilovaní, sepište si seznam věcí, které chcete s danou osobou dělat.
Video – Top 10 věcí, jak se zabavit v karanténě a lockdownu:
Máte další tipy co dělat v karanténě? Podějte se o ně s námi v komentářích, rádi je sem přidáme. Sdílejte také pro své přátele a kamarády, i oni se určitě někdy nudí a tento článek jim pomůže.
Uložte si článek – co dělat v karanténě a lockdownu na později a pro svým kamarádům:
Co dělat v karanténě a v lockdownu doma?
Nejlepší věci, které dělat, když jste v karanténě.
Co dělat, když se nudím v karanténě a lockdownu?
Nejlepší věci, které dělat, když se nudíte v karanténě a lockdownu.
Jak se nezbláznit v karanténě a lockdownu?
Jak se nezbláznit v karanténě? Připravili jsme pro vás 50 tipů na aktivity, které dělat na zahnání nudy v karanténě.