Cestování do Řecka na Krétu - Status for whatsapp

Cestování do Řecka na Krétu

Jste vášniví cestovatelé, kteří přemýšlí, kam vyrazit na slunečnou dovolenou? Neváhejte a začněte hledat levné letenky třeba na Krétu.

Proč si vybrat zrovna Krétu?

Odpověď je jednoduchá, Kréta, jakožto největší ostrov Řecka, má mnoho důvodů, proč zde strávit dovolenou. Ať už jste nefalšovaný plážový povaleč nebo jeden z aktivnějších návštěvníků, Kréta vás skutečně pohltí. Z důvodu zkvalitnění vaší dovolené bychom se s vámi rádi podělili o pár cestovatelských tipů, které vám zaručeně zpříjemní cestu.

Jakmile šťastně dorazíte do vytoužené destinace a budete mít zájem prozkoumat vše, co nabízí, určitě bychom vám doporučili půjčit si auto. Půjčení auta na Krétě je velmi dobrý nápad například proto, že v Řecku jsou trochu jiná pravidla, než máme v ČR, a autobusy nebo vlaky nemusí být vždy tak spolehlivé, jak jsme zvyklí. Navíc je tento způsob dopravy mnohem pohodlnější, není omezený časem, dá se ostrov přejet, a jelikož je to Řecko, tak vás to tolik netáhne.

Co neopomenout při půjčení vozu?

Nejprve je potřeba si uvědomit, že k řízení v zahraničí potřebujete mezinárodní řidičský průkaz. Může to znít hrozivě, ale není těžké ho najít, stačí si před cestou o průkaz zažádat na úřadě a nejpozději do týdne vám bude za malý poplatek zaslán. Autopůjčovny na Krétě také vyžadují, aby řidiči byli starší 21 let a řidičský průkaz vlastnili alespoň. Nastavená pravidla jsou v celku pochopitelná, jelikož jde o bezpečnost všech zúčastněných a nesmíme zapomínat, že dopravní podmínky v zahraničí mohou být pro začátečníky velmi obtížné a v některých případech i nebezpečné.

Více než nutné je také pročíst si podmínky autopůjčovny a pečlivě prostudovat všechny dokumenty, které při půjčení auta dostanete. Vhodné je také ověřit, zda má autopůjčovna sjednáno pojištění, abyste předešli případným komplikacím. Poslední věcí při půjčování auta je kreditní karta, která je při zapůjčení vozu nutná. Většina autopůjčoven funguje tak, že zmrazí částku vratné zálohy na vaší kartě a poté vám ji přičtou zpět, jakmile auto vrátíte.

Máte půjčené auto, ale nevíte, kam jet?

V tomto případě vám můžeme poradit. Jako první na seznamu je pláž Elafonisi, známá také jako „Pink Beach“, která se nachází na jihozápadě Kréty. Ať už navštívíte hlavní pláž nebo vzdálenější zátoku, bude to pro vás jistě nezapomenutelný zážitek.

Další atrakcí je soutěska Samaria. Jedná se o 16 km dlouhou túru s krásnými výhledy na Bílé hory a končící v menším plážovém městečku Agia Roumeli. Nejen, že se krásně projdete, načerpáte trochu optimismu z přívalu endorfinů a pravděpodobně ztratíte nějaké ty kalorie navíc, ale dokonce se vám dostane odměny v podobě místních přímořských taveren s velkým množstvím místních jídel.

Jako poslední typ uvedeme výlet do hlavního města Heraklionu. Prohlídka Heraklionu vám při půjčení auta zabere přes hodinu a půl a na základě vlastních zkušeností vám tento výlet vřele doporučujeme. Heraklion má staré město s krásným přístavem a za návštěvu také stojí jedno z místních muzeí. Při návštěvě Heraklionu si určitě nenechte ujít Knóssos, hlavní místo Minojské říše a jeho úchvatné místo patří k nejstarším v Řecku. Procházka malebným městečkem zabere pár hodin a nebudete litovat.

Treading

#Cool Status

Cool Status for whatsapp

#happy birthday Happy Birthday Wishes

मेरे सबसे करीबी और सबसे पुराने दोस्त को जन्मदिन की बधाई! मैं धन्य महसूस करता हूं, क्योंकि हमारी दोस्ती जीवन का एक सच्चा उपहार है।

#Atitude Status

My Life My Rules, My Passion My Atitude

#Love status

ख्याल रखा करो अपना माना की ज़िन्दगी आपकी है पर जान तो आप हमारी हो ना

#Couple Status

नहीं रहा जाता यार तेरे से बात किये बिना तभी तो तुम्हे CALL और SMS करते है वरना अच्छा तो हमें भी नहीं लगता तुम्हे परेशान करना

#Sad status

तेरी आखरी मुलाकात मेरी ज़िंदगी की आखरी ख़ुशी थी 💔

More Posts
x