Drahý kámen ametyst - Status for whatsapp

Drahý kámen ametyst

Opojná, možná i trochu tajemná fialová barva a mocný kámen. To je mimořádně silná kombinace. Ametyst je jedním z nejoblíbenějších drahých kamenů. Zdobí, čistí a léčí. I ti, kdo nevěří v magické vlastnosti krystalů, ocení minimálně jeho okouzlující krásu.

Ametyst a jeho cesta dějinami

Fialová varianta křemene je lidstvu známá už po staletí. Ametysty zdobily dávná obydlí i své nositele ve starém Egyptě, v Sumerské říši nebo ve starověké Číně. Také v Evropě se tomuto drahému kameni dostalo uznání. Byl opředen nejen mnoha pohanskými pověrami, ale těšil se dokonce přízni vysokých církevních hodnostářů. Stal se součástí biskupských prstenů. Měl symbolizovat nejvyšší církevní hodnoty. Cudnost, zdrženlivost, oduševnělost a příslib vnitřní čistoty.

Účinky ametystu

Drahé kameny se rodí z minerálů za působení extrémních teplot a tlaků. Koncentrují tak v sobě ohromné množství energie. Věříte v sílu přírody? Ametyst je velmi mocný kámen.

Frekvence fialové barvy patří korunní čakře. Ta tvoří most mezi existencí tady na zemi a vyššími sférami bytí. Ametyst vám sám o sobě duchovní růst nezajistí. Může být ale velmi nápomocný při harmonizaci vrchních energetických center. Zvyšuje tak intuici a vylepšuje psychické schopnosti. Bystří myšlení a pomůže vám objevit skutečnou univerzální pravdu.

Na těle i v interiéru

Některé drahé kameny mohou svému majiteli ozdobit krásný náhrdelník nebo rozzářit interiér. Ametyst mezi takové kameny rozhodně patří. Pro celkovou harmonizaci jej můžete nosit přímo na těle v podobě šperku. Nebo si většími krystaly rovnou vyzdobte svůj pokoj.

Ametyst také uklidňuje a otevírá mysl. Když ho umístíte poblíž místa, kde usínáte a spíte, přizvete si dobrý spánek a možná i věštecké sny. Hladký tromlovaný kámen si můžete dát rovnou pod polštář.

O svůj ametyst pečujte s láskou. Čistěte jej pod tekoucí vodou a nabíjejte měsíčním svitem. Odměnou vám bude klidná a jasná mysl.

Treading

#Cool Status

Cool Status for whatsapp

#happy birthday Happy Birthday Wishes

मेरे सबसे करीबी और सबसे पुराने दोस्त को जन्मदिन की बधाई! मैं धन्य महसूस करता हूं, क्योंकि हमारी दोस्ती जीवन का एक सच्चा उपहार है।

#Atitude Status

My Life My Rules, My Passion My Atitude

#Love status

ख्याल रखा करो अपना माना की ज़िन्दगी आपकी है पर जान तो आप हमारी हो ना

#Couple Status

नहीं रहा जाता यार तेरे से बात किये बिना तभी तो तुम्हे CALL और SMS करते है वरना अच्छा तो हमें भी नहीं लगता तुम्हे परेशान करना

#Sad status

तेरी आखरी मुलाकात मेरी ज़िंदगी की आखरी ख़ुशी थी 💔

More Posts
x