Fantasy filmy: 45 nejlepších, které opravdu musíte vidět - Status for whatsapp

Fantasy filmy: 45 nejlepších, které opravdu musíte vidět

Přinášíme vám velký výběr nejlepších fantasy filmů, které musíte vidět!

Fantasy filmy jsme rozdělili do několika kategorií – pro dospělé, rodinné, české. Můžete skočit přímo do vaší oblíbené kategorie:

Fantasy filmy pro dospělé

Nejznámější fantasy filmy pro dospělé.

Trilogie Pán Prstenů

1) Pán prstenů: Společenstvo prstenu

S podporou neohroženého společenství spojenců a přátel se skromný hobit Frodo vydává na dobrodružnou cestu s nanejvýš nebezpečným posláním, zničit legendární Jeden prsten.

2) Pán prstenů: Dvě věže

Společenstvo prstenu se rozpadlo, Frodo se Samem putují osaměle do Mordoru, kde chtějí Jeden prsten v Hoře osudu definitivně zničit, v patách mají slizkého milovníka šperků Gluma a zbytek výpravy pokračuje po stopách unesených hobitů Smíška a Pipina…

3) Pán prstenů: Návrat krále

Nadchází čas rozhodující bitvy o přežití Středozemě. Putování jednotlivých členů Společenstva prstenu se dostává do poslední a rozhodující fáze. Podaří se jim naplnit poslání Společenstva a zachránit Středozem? A za jakou cenu?

4) Warcraft: první střet

Mírumilovné království Azeroth stojí na pokraji války, protože jeho obyvatele ohrožuje děsivé nebezpečí: válečníci rasy Orků, kteří kolonizují jiné, aby utekli před ničivou smrtící nákazou, jež zasáhla jejich domov. Když se otevírá portál, který propojuje oba světy, jedna armáda musí čelit zkáze, druhá vyhynutí.

5) Střihoruký Edward

Edward je příjemný zranitelný mladík žijící v klidném předměstí. Místo rukou má však smrtelně nebezpečné nože. Pozoruhodný film od tvůrce, jenž natočil například Batmana.

6) Podivuhodný příběh Benjamina Buttona

Film vycházející z povídky F. Scotta Fitzgeralda vypráví o sympatickém padesátníkovi Benjaminu Buttonovi, který je se svým životem spokojený, a navíc se nedávno zamiloval do třicátnice Daisy. Hlavní hrdina však místo stárnutí začíná mládnout, což se mu nejdřív líbí, ale postupem času obrátí. Protože prožívat svůj život v opačném směru a mládnout vedle své pozvolna stárnoucí lásky, to není úplně normální.

7) Velká ryba

Edward Bloom byl odjakživa vášnivým vypravěčem neuvěřitelných historek ze svého mládí, kdy jej jeho záliba v cestování zavedla na úžasnou výpravu okolo světa. V jeho mýtických dobrodružstvích nechybí obři, vlkodlaci, zpívající siamská dvojčata ani čarodějnice se skleněným okem, která dokáže nahlédnout do budoucnosti.

8) Barbar Conan

Příběh odvážného a statného bojovníka Conana, který hledá pomstu. Svůj život zasvětil touze zničit muže, který zabil jeho matku, otce, pobil jeho lid. Muže s velkou mocí, fanatického velekněze, vyznavače síly hadů. Conan projde velkým utrpením, je mučen, unikne smrti i duchům, přijde o svou lásku, ale svého nepřítele a zlo zničí.

9) Faunův labyrint

V nedalekém starodávném labyrintu potká dívka jednou v noci starého fauna, který ji prozradí, že je ztracenou princeznou kdysi mocné pohádkové říše a současně poslední nadějí na její záchranu. Než se ale opět setká se svým královským otcem, musí splnit několik úkolů.

Rodinné fantasy filmy

Nejoblíbenější fantasy filmy pro velké i malé.

10) Zloba-královna černé magie

Film vypráví dosud nezpracovaný příběh legendární zlé královny z klasického snímku společnosti Disney Šípková Růženka z roku 1959, a seznamuje diváky s její zradou, která nakonec způsobila, že se její kdysi čisté srdce proměnilo v kámen.

11) Zloba-královna všeho zlého

Přešlo pět let a královna černé magie Zloba žije spokojeně na čarovných Blatech a její kmotřenka Růženka dospívá. Jejich vzájemný vztah, který se zrodil ze zrady a pomsty, rozkvetl a zkošatěl. Nicméně nenávist mezi lidmi a kouzelnými bytostmi nezmizela…

12) Labyrint

Šestnáctiletá dívka má třináct hodin na to, aby překonala nástrahy nebezpečného, ale úchvatného Labyrintu a zachránila svého malého bratra, kterého kdysi na její přání unesl král Goblinů.

13) Most do země Terabithia

Dva hlavní představitelé, Jess a Leslie, vytvoří imaginární království Terabithia, plné kouzelných bytostí, v kterém se stanou králem a královnou.

14) Nekonečný příběh

Desetiletý Bastian se před zlými spolužáky ukryje do obchodu, kde najde starobylou knihu, o které mu její majitel řekne, že číst ji je nebezpečné. Bastian ale neodolá a začne číst poutavý příběh o zázračné říši Fantazie, kterou ničí vše požírající Nicota.

15) Hvězdný prach

Možná jste si mysleli, že hvězdy jsou docela nezajímavé kusy kamenů. To jste se mýlili, hvězdy jsou živé bytosti, které vypadají jako krásné ženy. Když jedna hvězda spadla z nebe, vydal se ji Tristan hledat. Doufá, že když ji přinese své milované, získá tak její srdce a ona začne také milovat jeho. Jenže není jediný, kdo je hvězdě v patách.

16) Alenka v říši divů

Alenka Kingsleyová je devatenáctiletá dívka, kterou od malička pronásleduje jedna a ta samá noční můra o podivných bytostech. Nemůže kvůli ní spát, jediným lékem je milující otec, který ji vždy utiší. Po otcově smrti se dívce nejen vrátí noční můry, ale její obrovská představivost jí v mnohém komplikuje život.

17) Alenka v říši divů: Za zrcadlem

Alenka Kingsleighová se ujala řemesla po svém otci a strávila několik posledních let na divokých vlnách světových oceánů jako mořeplavkyně. Po svém návratu do Londýna objeví kouzelné zrcadlo, skrz které se dostane zpět do fantastické Říše divů, kde se znovu shledá se svými starými známými: Bílým králíkem, houseňákem Absolemem, kocourem Šklíbou a bláznivým Kloboučníkem, který není ve své kůži…

18) Mocný vládce Oz

Oscar „Oz“ Diggs je charismatický, ale nepříliš úspěšný cirkusový kouzelník. Při vystoupeních předvádí své iluzionistické triky, ale i šarm prohnaného a nemilosrdného svůdníka. Díky rozhořčené reakci manžela jedné z oklamaných žen se ocitá na útěku v horkovzdušném balónu. Balón se ale ocitne ve víru rozběsněného tornáda a přenese Oscara do pohádkové země Oz.

Série Harry Potter

19) Harry Potter a Kámen mudrců

Jedenáctiletý Harry se dozví, že jeho zemřelí rodiče byli kouzelníci. Díky svým mimořádným schopnostem má právo studovat na čarodějnické škole. Z utajeného nástupiště nastoupí do vlaku jedoucího do Bradavic.

20) Harry Potter a Tajemná komnata

Ve snímku Harry Potter a Tajemná komnata je Harry o rok starší a po prázdninách u nepříjemných mudlovských příbuzných se radostně chystá na další školní rok do školy čar a kouzel. Neví však, že tam na něho čeká smrtelné nebezpečí…

21) Harry Potter a vězeň z Azkabanu

Nyní už dospívající Harry, Ron a Hermiona nastupují do třetího ročníku v Bradavicích. Ani tentokrát se studium neobejde bez žádných problémů. Tři kamarádi jsou nuceni stanout tváří v tvář uprchlému vězni jménem Sirius Black, který pro Harryho představuje velkou hrozbu.

22) Harry Potter a Ohnivý pohár

Když se z Ohnivého poháru vynoří jméno Harryho Pottera, stane se soutěžícím v Turnaji tří kouzelníků, které se pořádají v Bradavicích. Jenže Harry se do soutěže nepřihlásil – kdo to udělal za něj?

23) Harry Potter a Fénixův řád

Harry se vrací do Bradavic, aby začal pátý ročník studia. Zjišťuje, že většina čarodějnické komunity si myslí, že jeho příběh o setkání s Lordem Voldemortem je jen lež. A aby toho nebylo málo, do školy čar a kouzel nastupuje profesorka Dolores Umbridgeová, která postaví Bradavice vzhůru nohama a nic nebude tak jako dříve…

24) Harry Potter a Princ dvojí krve

Harry začíná již šestý rok v Bradavicích a do rukou se mu dostává zvláštní kniha. Zároveň se dozvídá další střípky z Voldemortovy temné minulosti. Bradavice přestávají být spolehlivým přístavem bezpečí a Harry má podezření, že hrozba je ukryta přímo ve zdech školy.

25) Harry Potter a Relikvie Smrti – část první

Harryho čeká velký boj, Brumbál je mrtvý a nikdo si nemůže být jistý, že je v bezpečí. Do Bradavic se už nevrátí. Před bojem totiž musí trio zničit všechny viteály, aby zmizela Voldemortova nesmrtelnost. Nebezpečná cesta začíná…

26) Harry Potter a Relikvie Smrti – část druhá

Potterovská fantasy-sága se uzavírá, tímto dílem nelítostný zápas dobra se zlem vrcholí. Kdo nakonec zvítězí? Harry Potter nebo Voldemort?

27) Fantastická zvířata a kde je najít

Film je inspirovaný knižní předlohou J. K. Rowlingové. Mlok Scamander přichází do New Yorku se svým záhadným kufříkem, ve kterém se nachází obrovská sbírka vzácných magických tvorů z jeho cest kolem světa.

28) Fantastická zvířata: Grindelwaldovy zločiny

Grindelwaldovy se daří utéct z vazby a začíná shromažďovat své stoupence. Albus Brumbál žádá Mloka Scamandera, aby mu pomohl s Grindelwaldem a ten souhlasí. Bitevní linie jsou vytyčeny a ve stále více znesvářeném světě čarodějů je podrobena zkoušce láska a loajalita, dokonce i mezi nejvěrnějšími přáteli a rodinou.

29) Princezna nevěsta

Nádherný příběh o lásce, odehrávajícího se v království Florin. Jedinečný „pohádkový“ příběh, který vás dovede k slzám dojetí! Královská dcera, chudý chlapec a zlotřilí piráti v pohádkovém příběhu o statečnosti, odvaze a lásce.

30) Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti (2016)

Díky tajemným stopám, které Jakeovi zanechá jeho milovaný dědeček, a které poodhalují tajemství jiných světů a doby, Jake objeví kouzelné místo, známé jako sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti. Jake však nakonec zjišťuje, že jen jeho vlastní a výjimečná „podivnost“ může zachránit jeho nové přátele.

31) Volání netvora: Příběh života

Dvanáctiletý Conor uniká do fantastického světa netvorů a pohádek, aby se vyrovnal s nemocí matky i šikanou ve škole. Jedné noci přivolá toho nejméně pravděpodobného spojence – Netvora, který se s děsivou majestátností vynoří z prastarého vysokého tisu a živné půdy u okna chlapcovi ložnice.

Trilogie Hobit

32) Hobit: Neočekávaná cesta

Hobita Bilba Pytlíka nečekaně osloví čaroděj Gandalf Šedý, díky němuž se ocitne ve společnosti třinácti trpaslíků v čele s legendárním bojovníkem Thorinem. Bilbo se vydává na dobrodružnou výpravu, jejichž cílem je znovu si nárokovat ztracené trpasličí království Erebor.

33) Hobit: Šmakova dračí poušť

Pokračování dobrodružství Bilba Pytlíka. Bilbo a trpaslíci se dostávají k Osamělé hoře, kde musí čelit největšímu nebezpečí v podobě Šmaka – nejstrašlivější nestvůry, která prověří nejen jejich odvahu, ale i pevnost jejich přátelství a smysl celé pouti.

34) Hobit: Bitva pěti armád

Film uzavírá epické dobrodružství Bilbo Pytlíka, Thorina Pavézy a skupiny trpaslíků. Boj proti draku Šmakovi za ně sice musí vyhrát jiní, ale přesto se trpaslíci cítí jako dobyvatelé a za každou cenu brání svou vlast, nejsou však jediní, kdo si na tuto obrovskou kořist dělá nárok.

České fantasy filmy

Výběr známých českých fantasy filmů.

35) Panna a netvor

Tajemné a romantické pohádkové vyprávění o žlutých růžích, netvorovi, krásné dívce a síle lásky, která dokáže překonat všechny překážky.

36) Cesta do pravěku

Poutavý a velmi poučný film o krajině a zvířatech žijících v pravěku. Skupina chlapců najde zkamenělého trilobita. Dostávají se do krajiny ohromných ještěrů a pralesů, kde zažijí nejedno velké dobrodružství.

37) Čarodějův učeň

Poetická pohádka scenáristy a režiséra Karla Zemana vypráví o malém sirotkovi Krabatovi, který se při svém bloudění zimní pustou krajinou dostane až do tajemného mlýna. Spolu s dalšími jedenácti učedníky se zde učí kouzelnickému umění. Nesmí se však přitom setkat s žádným člověkem…

38) Princezna zakletá v čase

Princeznu Ellenu má v den jejích dvacátých narozenin postihnout kletba, kterou na ni uvrhla čarodějnice Murien. Aby zachránila své království i sebe samotnou, musí v sobě nalézt odvahu a čisté srdce a dávné kletbě se jednou provždy postavit.

Animované fantasy filmy

Výběr nejznámějších animovaných fantasy filmů.

39) Mrtvá nevěsta Tima Burtona

Děj se odehrává ve viktoriánské vesnici v 19. století a sleduje Viktora, mladého muže, který  je vtažený do podsvětí, kde je oženěn s tajemnou mrtvou nevěstou. Jeho skutečný nevěsta Viktorie na něj mezitím čeká ve skutečném světě.

40) Cesta do fantazie

Cesta do fantazie je dobrodružný snímek, kde se nesvádějí bitvy, hlavní postava není nadaná nadpřirozenými schopnostmi, ani se zde nesváří dobro se zlem. Film vypráví o desetileté dívce Chihiro, která se ocitne s rodiči v paralelním světě duchů, bůžků a strašidel.

41) Zaklínač: Vlčí sen

Vesemir se chce stát zaklínačem, aby unikl chudobě, a tak zabíjí různé příšery pro peníze a slávu. Když se ale objeví nová hrozba, musí se postavit démonům z minulosti.

42) Princezna Mononoke

Za dávných časů, v divokých hvozdech Japonska začíná mýtický boj mezi rozrůstající se civilizací lidí a zvířecími božstvy, která vládnou lesům. A také příběh lásky lidského dítěte vlčí bohyně – princezny Mononoke – a válečníka věřícího v mír mezi lidmi a přírodou – prince Ashitaky.

43) Můj soused Totoro

Sestry Sacuki a Mei se s tatínkem stěhují na venkov do strašidelného domu. Starší Sacuki musí převzít péči o domácnost, zatímco malá Mei objevuje zákoutí přilehlého lesa. Dívky se spřátelí s roztomilými lesními duchy v čele s obrovským chlupáčem Totorem a prožijí s nimi největší dobrodružství svého života.

44) Malý princ

Celovečerní animovaná adaptace slavného díla o přátelství, lásce a skutečném štěstí. Ústřední postavou je malá holčička, kterou se její maminka snaží připravit na skutečný svět dospělých. Její plán naruší trochu excentrický, leč dobrosrdečný soused, letec, který holčičce představí neobyčejný svět, jenž mu před dávnou dobou představil Malý princ.

45) Ukradené Vánoce

Jack Skellington je oblíbený vládce městečka Halloween, který dohlíží na tvoření všech morbidních potěšení, hrůz a překvapení. Jack je svou každoroční neměnnou rutinou absolutně znuděný. Rozhodne se, že unese Santu Clause a uspořádá si Vánoce podle vlastních představ.


Čtěte také:

Uložte si fantasy filmy na později a svým kamarádům:

nejlepší fantasy filmy

Fantasy filmy pro dospělé

Rodinné fantasy filmy

Líbí se vám fantasy filmy? Nasdílejte je i svým kamarádům!

Treading

#Cool Status

Cool Status for whatsapp

#happy birthday Happy Birthday Wishes

मेरे सबसे करीबी और सबसे पुराने दोस्त को जन्मदिन की बधाई! मैं धन्य महसूस करता हूं, क्योंकि हमारी दोस्ती जीवन का एक सच्चा उपहार है।

#Atitude Status

My Life My Rules, My Passion My Atitude

#Love status

ख्याल रखा करो अपना माना की ज़िन्दगी आपकी है पर जान तो आप हमारी हो ना

#Couple Status

नहीं रहा जाता यार तेरे से बात किये बिना तभी तो तुम्हे CALL और SMS करते है वरना अच्छा तो हमें भी नहीं लगता तुम्हे परेशान करना

#Sad status

तेरी आखरी मुलाकात मेरी ज़िंदगी की आखरी ख़ुशी थी 💔

More Posts
x