10 nejkrásnějších míst v Chorvatsku, které musíte navštívit - Status for whatsapp

10 nejkrásnějších míst v Chorvatsku, které musíte navštívit

Ať už jsou Vaše plány na léto jakékoli, Chorvatsko je adeptem na to, abyste se z letošní dovolené už nikdy nechtěli vrátit zpátky domů. Důvodů, proč navštívit Chorvatsko jsou desítky.

Ubytování v Chorvatsku má v evropské konkurenci stále jeden z nejlepších poměrů cena/výkon. Chorvatsko Vám nabídne možnosti, ať už hledáte malebné hory na výšlapy, bezkonkurenční pláže k odpočinku nebo třeba kulisy pro Vaše fotografie. Chorvatsko má vše, na co si vzpomenete.

Pojďme společně projít deset těch nejlepších míst Chorvatska, abyste mohli svoji budoucí dovolenou naplánovat se vší parádou. 

1. Dubrovník

Město, které si získalo svoji popularitu během natáčení seriálu HBO Hra o trůny (Game of Thrones). Můžete využít komentovaných prohlídek a nechat se provést ikonickými lokacemi právě z tohoto televizního prostředí. Pokud Vás baví spíš minulost, navštivte majestátní hradby nebo Rektorův palác ze 14. století. Možná jste z těch, co prahnou po dobrodružství. I Vy tu najdete vyžití. Můžete si půjčit kajak a probrázdit místní vody nebo vyrazit na krátký výlet lodí na ostrov Lokrum, který Vám zaručí fantastickou podívanou.

2. Split

Pokud toužíte poznat malebná místa a jste zároveň milovníky gotické a renesanční architektury, pak pro Vás cílem může být druhé největší město Chorvatska – Split. Ne nadarmo je mu přezdíváno „Květina Středomoří“. Na každém kroku tu můžete obdivovat zachovalou a nádhernou architekturu, na jejímž vrcholu stojí Diokleciánův palác. Split může být Vaším cílem i v případě, že Vám památky nic neříkají. Je totiž známý i díky proslulým plážím. Jednou z nich je pláž Bačvice, kde to opravdu žije. Zažijete tu přímo komfortní prostředí. K dispozici jsou nejen toalety, sprchy, ale i plážové kluby a restaurace.

3. Ostrov Hvar

Pokud si rádi dopřáváte luxus, pak by právě ostrov Hvar neměl chybět v itineráři Vaší cesty. Tento levandulový poklad Chorvatska má nejvíce hodin slunečního svitu na celém Jadranu. V hlavním městě Hvar se můžete s otevřenou pusou dívat na nablýskané superjachty kotvící v přístavu. Na své si tu přijdou obdivovatelé historie, při pohledu na renesanční budovy plné uměleckých děl, i tišší pozorovatelé tamějších galerií, butiků a kaváren.

4. Plitvická jezera

Oblast 300 čtverečních kilometrů přírodních krás, které by Vám při pobytu v Chorvatsku neměly uniknout. Celý tento národní park skládající se z lesů, 16ti různých jezer, vodopádů i zvířecích obyvatel je přímo turistickým rájem. Podniknout můžete řadu turistických tras, které se pohybují od 2 do 8 hodin trvání, záleží jenom na Vás, kolik energie chcete těmto přírodním krásám věnovat.

5. Pláž Zlatni Rat

Nebude přehnané, pokud dáme této pláži titul jednoho z nejkrásnějších míst v Evropě. Je přezdívána jako „Zlatý roh nebo Zlatý mys“. V sezóně zde uvidíte nejrůznější sporty, které i Vy můžete vyzkoušet. Vybírat můžete z jízdy na šlapadle či mořském kajaku, ale i banánovém člunu. Zlatni rat je také nejlepší oblastí pro windsurfing. Pláž se táhne v délce 500 m podél křišťálově čistého Jaderského moře. Zajímavostí je, že se forma Zlatého rohu neustále mírně mění vlivem místních větrů. No řekněte, takové místo si žádá být spatřeno.

6. Omiš

Omiš je historické město, které se nachází 25 km na jih od Splitu. Ve středověku bylo slavným pirátským městem. Žili zde vynikající námořníci, díky kterým i v tehdejších dobách město Omiš oplývalo bohatstvím. Navštivte pevnost Mirabella a vciťte se do funkce středověkých pirátů, kteří tu nacházeli úkryt. Omiš pro Vás může být místem duševního odpočinku, kdy se nemusíte za ničím hnát. Z místní atmosféry na Vás dýchne klid, který můžete využít k odpočinku na místních krásných a písečných plážích. Projděte se okouzlujícími uličkami města, kde můžete posedět u dobrého jídla či kávy. Možná Vás tahle příliš klidná dovolená neláká a hledáte trochu adrenalinu. Ten můžete zažít při tzv. extrémním kánojingu a sjet si vodopád Gubavica. Pro turisty jsou zde připravené také opravdové lezecké stěny či lanové dráhy.

7. Rovinj

Rovinj, krásné přístavní město, které se nachází na severu Jaderského moře. Je považováno za rybářské centrum a stalo se vyhledávaným turistickým cílem. Můžete se tu toulat dlážděnými uličkami starého města, obdivovat hradby, které dříve město chránily a užijete si krásnou architekturu.  Nezapomeňte ochutnat místní istrijské lanýže, které jsou skutečně prvotřídní. Navštívit můžete i trhy, kde seženete spoustu kvalitních specialit včetně těch nejvýtečnějších olivových olejů. Procházkou městem určitě nemůžete minout uličky Grisie, budete mít pocit, jako byste se vrátili v čase.

8. Záhřeb

Chorvatské hlavní město bývá někdy opomíjeno vzhledem ke spoustě dalších malebných míst v Chorvatsku, ale stojí za to jej při Vaší cestě do této země, neminout. Tohle neustále životem pulzující město je domovem některých nejlepších muzeí, galerií, restaurací a obchodů. Aktivit, které zde můžete podniknout je tolik, že nebudete vědět, kterou si vybrat. Místní agentury Vám mohou nabídnout organizované ochutnávky vína, cyklistickou i pěší túru s průvodcem (včetně zapůjčení cyklistického vybavení), prohlídky nejznámějších památek jako je například Muzeum narušených vztahů.

9. Korčula

Město Korčula, hlavní osada na stejnojmenném ostrově v jižní Dalmácii, patří k jednomu z mnoha chorvatských ostrovů a rozléhá se na pouhých 279 kilometrech čtverečních. I přes tuto malou rozlohu si i tady můžete dovolenou užít. A to ať už tu strávíte jeden den nebo i několik týdnů. Mezi hlavní zajímavosti tohoto města patří dům Marca Pola, o kterém se říká, že je rodištěm proslulého objevitele ze 13. století. V centru města můžete navštívit úchvatnou katedrálu sv. Marka, která se tyčí na nejvyšším bodě poloostrova. Navštívit místní muzeum a dozvědět se o historii města. Stejně tak můžete svůj čas věnovat zde rozšířenému windsurfingu, cyklistice či se jen tak povalovat na místních plážích.

10. Pula

Historická Pula je jedním z působivých pobřežních měst na Istrii. Má skutečně co nabídnout turistům, kteří chtějí poznat jaká je Istrie historicky, kulturně i kulinářsky. Co nesmíte při návštěvě Puly opomenout je Aréna, nedotčené římské koloseum, které je viditelné téměř z jakéhokoli místa ve městě. Dnes je místem pro pořádání různých akcí a představení. Památky, které by Vám také neměly uniknout, jsou Augustův chrám, Sergiův triumfální oblouk či katedrála Nanebezvetí Panny Marie. Během Vašeho času stráveného v Pule se můžete například účastnit i kurzu vaření tradičních místních specialit a ochutnat tak neuvěřitelnou chuť istrijské hojnosti.

Přiblížili jsme Vám pouhé střípky toho, co můžete v Chorvatsku vidět a zažít, ale ani tak pouhá slova neumí vykreslit jaké krásy tahle země skrývá. Proto najděte tu odvahu a čas malebné Chorvatsko navštívit a zažít nepoznané.

Chtěli byste do Chorvatska na skvělou dovolenou na jachtě? Čtěte náš článek:

Treading

#Cool Status

Cool Status for whatsapp

#happy birthday Happy Birthday Wishes

मेरे सबसे करीबी और सबसे पुराने दोस्त को जन्मदिन की बधाई! मैं धन्य महसूस करता हूं, क्योंकि हमारी दोस्ती जीवन का एक सच्चा उपहार है।

#Atitude Status

My Life My Rules, My Passion My Atitude

#Love status

ख्याल रखा करो अपना माना की ज़िन्दगी आपकी है पर जान तो आप हमारी हो ना

#Couple Status

नहीं रहा जाता यार तेरे से बात किये बिना तभी तो तुम्हे CALL और SMS करते है वरना अच्छा तो हमें भी नहीं लगता तुम्हे परेशान करना

#Sad status

तेरी आखरी मुलाकात मेरी ज़िंदगी की आखरी ख़ुशी थी 💔

More Posts
x