3 letní tipy: Vyrazte za romantikou v Ostravě - Status for whatsapp

3 letní tipy: Vyrazte za romantikou v Ostravě

I v Ostravě najdete místa, kam se můžete vydat se svou milou či milým. Navštivte třetí nejvyšší bod města s nevídanými výhledy, ukrytou džungli, kde vás nikdo nenajde, nebo unikátní vodní plochu plnou rybářských chat a vodního ptactva. Jaro přeje ostravským zamilovaným!

Do přírody za výhledy i soukromím

Co dělat, když drahé večeři v restauraci, kinu a víkendu v hotelu pandemická situace nepřeje? Vyrazte do přírody – potěšíte partnera, vylepšíte si fyzičku a objevíte romantická zákoutí, o kterých jste neměli ani tušení. Navíc ušetříte dost peněz na bankovním účtu a to vždy potěší. Nastřádané úspory pak můžete využít třeba na zahraniční dovolenou nebo alespoň prodloužený víkend v regionu.

Tip č. 1 – Unikátní vyhlídka z haldy Ema

Památkově chráněná halda v centru Slezské Ostravy poskytuje návštěvníkům jedinečné pohledy na život v ulicích. Jde o třetí nejvyšší bod města (po Krásném Poli a vyvýšenině Bobrovníky) vytvořený miliony tun navozené hlušiny z dolů. Halda byla založena před více než 100 lety. Na její vrchol vede turistická stezka, která vás poučí o dějinách hornictví.

Halda Ema dodnes vášnivě prohořívá jako srdce milenců, proto na jejím vrcholku není nikdy sníh a uvnitř se díky tlaku a teplotě tvoří vzácné nerosty. Viditelný je i kouř vycházející z jejích útrob. Na jaře se pak část kopce zazelená náletovými dřevinami.

Tip č. 2 – Ukrytá stezka Rezavka

Kousek divokého Poodří můžete objevit při výletu do přírodní rezervace Rezavka. Nové informace vám předá naučná stezka s 10 zastaveními, představujícími místní rostlinné a živočišné druhy. Krásné, avšak vzácné květy žebratky bahenní, lilie zlatohlávku nebo kruštíku polabského své milé ale určitě netrhejte. Na břehu Nového rybníka pak navštivte ptačí pozorovatelnu – nezapomeňte si vzít dalekohled. Trasa měří necelých 5,5 km a turistům nabízí romantické pohledy na potok Mlýnka, lužní lesy a louky. 

Tip č. 3 – Heřmanický rybník plný ryb a ptactva

Zažijte neuvěřitelnou jihoasijskou atmosféru kousek od Dolu Heřmanice. Romantické rybářské chatky s padacími mosty, 116ha rybník s jedinečným chemickým složením, unikátní zvěř a květena – Heřmanický rybník má co nabídnout. V mineralizované vodě s obsahem jódu a boru pocházející z dolů si libují ryby, které zapříčinily stavbu asi 70 rybářských chatek přímo na březích rybníka. Velké množství potravy přilákalo i roztodivné ptačí druhy, v lokalitě se daří i obojživelníkům – díky čolkovi velkému byla lokalita 4 blízkých rybníků vyhlášena přírodní památkou. Vydáte se jej hledat do tůní, nebo dáte přednost posedávání na břehu a kochání se krajinou?

Treading

#Cool Status

Cool Status for whatsapp

#happy birthday Happy Birthday Wishes

मेरे सबसे करीबी और सबसे पुराने दोस्त को जन्मदिन की बधाई! मैं धन्य महसूस करता हूं, क्योंकि हमारी दोस्ती जीवन का एक सच्चा उपहार है।

#Atitude Status

My Life My Rules, My Passion My Atitude

#Love status

ख्याल रखा करो अपना माना की ज़िन्दगी आपकी है पर जान तो आप हमारी हो ना

#Couple Status

नहीं रहा जाता यार तेरे से बात किये बिना तभी तो तुम्हे CALL और SMS करते है वरना अच्छा तो हमें भी नहीं लगता तुम्हे परेशान करना

#Sad status

तेरी आखरी मुलाकात मेरी ज़िंदगी की आखरी ख़ुशी थी 💔

More Posts