5 důvodů, proč navštívit Acapulco v Mexiku - Status for whatsapp

5 důvodů, proč navštívit Acapulco v Mexiku

Mexiko nabízí zábavu opravdu pro každého. Co město, to něco jiného. Jedním z úžasných míst je Acapulco. Potěší jak milovníky nočního života, tak přírody a historie. Jaké důvody pro dovolenou v Acapulcu považujeme za ty nejsilnější?

Jak už jsme psali, dovolená v Acapulcu si najde místo v srdci opravdu každého. Pokud hledáte nezapomenutelné zážitky, o kterých budete ještě dlouho vyprávět, určitě si zde naplánujte další dovolenou.

Důvod č. 1: Noční život

Kdo by nemiloval mexický noční život? Pařmeni si  užijí zejména chaotickou směsici klubů a barů. Čekají na vás pěnové párty, rave a elegantní koktejlové bary.

Chcete-li se zúčastnit zmíněné pěnové párty, vydejte se v pátek na Disco Beach. Koná se přímo na pláži – ideální místo pro rozpuštěné vlasy, pohodu a sledování pobřežní scenérie. A dámy by si měly zapsat středy na Disco Beach, protože se pro ně pořádají speciální párty.

Pokud chcete zažít dokonalý zážitek v nočním klubu s taneční hudbou, nejlepší volbou je Palladium. V pátek a v sobotu je klub v plném provozu až do časných ranních hodin.

Důvod č. 2: Vodní sporty

Pro všechny milovníky vody, vodních sportů a potápění je Acapulco naprosto dokonalé místo pro dovolenou.

Hlavním sportem je potápění z útesů, což mohou turisté sledovat na útesech La Quebrada. Sledovat z útesů šikovné potápěče skákající z výšky přes 35 metrů je nesmírně vzrušující. Dokonalé načasování a technika jsou velkým lákadlem pro davy lidí a měly by být i pro vás.

Zdejší záliv je také ideálním místem pro koupání a šnorchlování. Na rozdíl od většiny mexického pobřeží jsou zdejší vody chráněné a bezpečné. Kromě tohoto faktoru si nedaleký ostrov Isla de Roqueta získal srdce mnohých díky pestrému podmořskému životu. Při návštěvě Acapulca najdete spoustu možností výletů za šnorchlováním.

Důvod č. 3:Historie

Pro milovníky historie je těžké najít lepší mexickou destinaci než Acapulco.

Historie města sahá hluboko do předhispánské historie a má významný mayský a aztécký vliv. Ve skutečnosti bylo Acapulco poprvé osídleno indiány kmene Nahua.Teprve ve 20. letech 15. století se město dostalo pod evropskou nadvládu, když sem přišli kolonizovat Španělé.

V průběhu 20. století se Acapulco stalo magnetem pro cestovní ruch a zaznamenalo obrovský zájem. Naštěstí se během této doby podařilo zachovat i historické památky města.

Pevnost San Diego je jedním z míst, které byste měli zařadit do svého itineráře v Acapulcu. Pevnost byla původně postavena v roce 1617 a od té doby zažila opravdu mnohé – včetně mexické války za nezávislost a francouzské intervence. Návštěvníci mohou do výletu do pevnosti zahrnout také Muzeum historie Acapulco, které se nachází přímo na místě a poskytuje podrobnější informace o historii města.

Důvod č. 4: Jídlo.

Acapulco je naprostým kulinářským zážitkem. Město je také věrné pobřežním stereotypům a návštěvníci mohou očekávat spoustu příležitostí, jak si pochutnat na vynikajících, čerstvě ulovených mořských plodech.

Těm, kteří mají rádi koření, doporučujeme Pescado a la Talla. Pokrm obsahuje rybu snapper a svou pověst získal díky pikantnímu procesu marinování. Ryba se podává grilovaná a je v restauracích běžně dostupná – díky tomu ji snadno najdete a ochutnáte.

Pokud jde o restaurace, které stojí za to navštívit, zaslouženě oblíbená je La Finca Acapulco Diamante. Pokud si chcete dopřát luxusní gastronomický zážitek v srdci exkluzivní čtvrti Diamante v Acapulcu, nemůžete se v restauraci La Finca splést. Toto místo je skvělé pro ty, kteří si chtějí vychutnat místní mexickou kuchyni v opravdovém pohodlí. Rozhodně ochutnejte Camarones al coco (kokosové krevety) a ceviche.

S nižším rozpočtem můžete také navštívit vyhlášenou steakovou restauraci Che Pibe. Podnik má výhodnou polohu ve čtvrti Costa Azul v Acapulcu a nachází se jen kousek od nábřeží. Jak lépe zakončit den na pláži než posezením u steaku?

Důvod č. 5: Zvířata

Pokud vás zajímají původní zvířata, je pro vás Mexiko skvělou volbou. Acapulco je však pro zážitky s původními zvířaty obzvláště vhodným místem.

Těšte se na želvy, které od června do listopadu vylézají na břeh, aby nakladly svá vejce. Tyto želvy jsou bohužel klasifikovány jako ohrožená zvířata a kvůli pytláctví a přirozeným predátorům čelí problémům s ochranou přírody. Místní obyvatelé proti tomu postavili v Acapulku dva ochranářské tábory, které chrání želví vejce a pomáhají nově narozeným želvám úspěšně se dostat do oceánu.

Pokud chcete tábory navštívit, nejjednodušší je objednat si zájezd prostřednictvím třetí strany. Jelikož se jedná o místní iniciativy, mnohé z táborů nemají webové stránky a může být obtížné je kontaktovat. Zkuste se poptat a určitě na něco narazíte.

Důvod č. 6: Příroda:

Rozsáhlé pláže Acapulca jsou samozřejmě obvykle prvním lákadlem města. Pobřeží města se dělí na dvě části – Costa Grande a Costa Chica. Tyto úseky se v překladu označují jako velké a malé pobřeží a táhnou se od severu a jihu Acapulca.

Město však nabízí mnoho dalších setkání s přírodou. Hned za městem se rozkládá proslulé mexické pohoří Sierra Madre del Sur. Blízkost hor je pro milovníky turistiky a horolezectví pádným důvodem k návštěvě. Úsek je součástí Southern Highlands a díky nižší nadmořské výšce představuje skvělou volbu pro rekreační turistiku.

Dalším přírodním lákadlem Acapulca jsou jeho laguny. Ve městě se nacházejí sladkovodní i slané laguny, které vznikly usazováním písečných přesypů v chráněných zátokách podél pobřeží. Nejvýznamnější sladkovodní lagunou Acapulca je však Laguna Tres Palos.

Laguna Tres Palos je velká laguna s řadou malebných kanálů, které si můžete prohlédnout na výletní lodi. Pokud máte rádi rychlost, můžete se vydat na dobrodružnou plavbu po kanálech laguny na vodních skútrech. Ať už si chcete zaplavat, projet se na lodi, obdivovat flóru a faunu, nebo si dokonce užít přírodní únik – Laguna Tres Palos je zaslouženě oblíbenou volbou.

Důvod č. 7: Různé typy ubytování

Stojí Acapulco za návštěvu? Jedním slovem ano. Různorodé typy ubytování a čtvrti Acapulca jsou dalším důvodem, proč město navštívit. Pokud jde o uspokojování turistických potřeb, Acapulco dokazuje, že klíčem k úspěchu je všestrannost.

Jedete za exkluzivitou? Golfová hřiště, lázeňské resorty, prvotřídní pohostinnost a přístup na pláž od dveří? Zvolte Acapulco Diamante. Tato oblast je známá svým luxusem a je skvělá pro požitkáře. Při hledání hotelů byste měli zvážit ubytování v hotelech, jako je Palacio Mundo Imperial nebo Quinta Real Acapulco.

Nebo toužíte po autenticitě a historickém ponoru? V tom případě je pro vás lepší volbou Acapulco Tradicional. Čtvrť Acapulco Tradicional zahrnuje staré město Acapulca a mnoho jeho zajímavostí, takže je ideální pro ty, kteří chtějí navštívit památky a zůstat uprostřed dění. Pro ty, kteří mají vyšší rozpočet, je určen luxusní hotel Mirador Acapulco postavený na skalním útesu – nabízí nádherný výhled na pobřeží a snadný přístup do starého města. Hotel Acapulco nabízí centrální polohu, blízkost La Quebrada a vynikající poměr ceny a kvality pro cestovatele s menším rozpočtem (cca 17 dolarů za noc).

Treading

#Cool Status

Cool Status for whatsapp

#happy birthday Happy Birthday Wishes

मेरे सबसे करीबी और सबसे पुराने दोस्त को जन्मदिन की बधाई! मैं धन्य महसूस करता हूं, क्योंकि हमारी दोस्ती जीवन का एक सच्चा उपहार है।

#Atitude Status

My Life My Rules, My Passion My Atitude

#Love status

ख्याल रखा करो अपना माना की ज़िन्दगी आपकी है पर जान तो आप हमारी हो ना

#Couple Status

नहीं रहा जाता यार तेरे से बात किये बिना तभी तो तुम्हे CALL और SMS करते है वरना अच्छा तो हमें भी नहीं लगता तुम्हे परेशान करना

#Sad status

तेरी आखरी मुलाकात मेरी ज़िंदगी की आखरी ख़ुशी थी 💔

More Posts