Cestujete poprvé pouze s batohem? Máme pro vás 6 praktických rad - Status for whatsapp

Cestujete poprvé pouze s batohem? Máme pro vás 6 praktických rad

Cestování s batohem je pro začátečníky skvělým dobrodružstvím. Sepsali jsme několik tipů, které pomohou všem, kteří se na svůj první výlet teprve chystají a neví si úplně rady.

Jaké je na daném místě počasí?

Nezapomeňte na to, že je na každé polokouli jiné počasí. Možná by vás v létě mohlo nemile překvapit, že se v dané destinaci s dobrým počasím opravdu nepotkáte. Proto si vyhledejte informace o počasí a podle toho se zařiďte. Při cestování s batohem se zaměřte hlavně na teplé krajiny, kde si vystačíte s letním oblečením, plavkami a sandály. 

Za nadbytečná kila, která vaše letenka nepokrývá, zaplatíte docela dost peněz. Někdy i více než za samotnou letenku.

A kam to vlastně bude?

Kam chcete jet a proč? Jedete kvůli nějakému zvláštnímu místu nebo události? Co všechno dalšího navštívíte v případě, že se tam z nějakého důvodu nedostanete?

Určitě se informujte předem. Pokud chcete jet kvůli nějaké speciální akci, zjistěte si, jestli seženete volné vstupenky, a až pak si rezervujte letenky.

Zároveň mějte záložní plán. Může se stát, že se daná památka zrovna uzavře. Co budete dělat? Kam vyrazíte? Vyhledejte si alternativy, ať to nemusíte dělat až na místě.

Zjistěte si o dané zemi vše, co je potřeba

Určitě si nezapomeňte vyhledat základní slovíčka, fráze, tradice a lokální zákony. Místní opravdu milují, když se cizinec snaží a zkouší mluvit jejich rodnou řečí. Nemusíte být dokonalí, cení se samotná snaha, takže se nestyďte a napište si do telefonu nebo diáře pár slov a vět. Případně si kupte slovník do kapsy.

Ještě důležitější jsou tradice a zákony. Každá země se liší a neznalost neomlouvá. Je opravdu trapné a neslušné je ignorovat. Jste pouze návštěvník, tak se podle toho nezapomeňte chovat. Odměnou vám bude krásná dovolená bez přešlapů a problémů.

Levné letenky to jistí

Najít levné letenky není těžké. Musíte jen vědět, kde hledat!

Nají se dají například na Skyscanneru, Pelikán, Letuška a mnoho dalších. Když letenku nabízí stránka, kterou neznáte a které nedůvěřujete, běžte přímo na leteckou společnost a zjišťete si ceny tam. 

Pokud jste ve svém rozvrhu flexibilní, můžete si zkontrolovat lety v jednotlivých měsících a vybrat si ty nejlevnější. Každý nemá možnost si náhle vzít volno a odletět pryč, takže pokud vy můžete, hledejte last minute letenky. Ceny bývají opravdu hodně nízko.

Balíte? Nechte polovinu věcí doma

Většina zkušených cestovatelů vám poradí, abyste nechali většinu věcí doma. A je to opravdu tak. Nemusíte mít s sebou hromady oblečení jak na módní přehlídku. Důležité jsou věci, které se nedají jen tak koupit. To znamená léky, kvalitní boty a speciální výrobky. 

Než si vše zabalíte, zjistěte si, co do dané země můžete vzít. Určitě nechcete, aby vás na místním letišti odchytla kontrola a vyptávala se.

Berte v úvahu jetlag

Pokud nejste zvyklí, připravte se, že má cestování letadlem určité nevýhody. Někdo je po letu hodně unavený a rozlámaný, další trpí z klimatizace na bolest v krku a třetí bojuje s bolestí hlavy. 

Nemusíte se hned bát nemoci, tělo si prostě jen prošlo změnou a snaží se s ní vyrovnat. Naordinujte si pár hodin klidu, případně si dejte nějaký prášek na bolest nebo slupněte pastilku, která uleví od škrábání v krku.

Treading

#Cool Status

Cool Status for whatsapp

#happy birthday Happy Birthday Wishes

मेरे सबसे करीबी और सबसे पुराने दोस्त को जन्मदिन की बधाई! मैं धन्य महसूस करता हूं, क्योंकि हमारी दोस्ती जीवन का एक सच्चा उपहार है।

#Atitude Status

My Life My Rules, My Passion My Atitude

#Love status

ख्याल रखा करो अपना माना की ज़िन्दगी आपकी है पर जान तो आप हमारी हो ना

#Couple Status

नहीं रहा जाता यार तेरे से बात किये बिना तभी तो तुम्हे CALL और SMS करते है वरना अच्छा तो हमें भी नहीं लगता तुम्हे परेशान करना

#Sad status

तेरी आखरी मुलाकात मेरी ज़िंदगी की आखरी ख़ुशी थी 💔

More Posts