Chystáte se cestovat do zahraničí? Na co byste neměli zapomenout? - Status for whatsapp

Chystáte se cestovat do zahraničí? Na co byste neměli zapomenout?

Máte naplánovanou dovolenou ať už na vlastní pěst nebo přes cestovní kancelář? Už se nemůžete dočkat až vyrazíte na dovolenou a euforicky vybíráte nové plavky a čtete si průvodce, kam v dané destinaci vyrazíte? Určitě se máte na co těšit, ale než přeci jenom překročíte hranice naší vlasti zamyslete se, zda jste nezapomněli na něco podstatného.

Co by to tak mohlo být, když máte zkontrolované cestovní doklady, letenky jsou připravené a vytištěné a kufr máte zabalený? Nezapomněli jste na jednu „drobnost“, kterou obvykle ani nevyužijete, ale když je potřeba, tak je k nezaplacení? Ano, jedná se o cestovní pojištění.

Cestovní pojištění si můžete pohodlně sjednat z pohodlí domova nebo dokonce i…

Pokud jste si nesjednali pojištění, které je na cestách zcela nezbytné, nemusíte propadat panice. Dnes už nemusíte docházet na pobočku pojišťovny, abyste si takovou pojistku sehnali. Všechno si vyřídíte sami z pohodlí domova. A pokud si tento článek třeba čtete už při cestě na letiště nebo v automobilu kousek od hranic, rovněž se nic neděje. Stačí jednoduše mobil s internetovým připojením a vše si zvládnete okamžitě zařídit.

Postačí vyhledat vhodný srovnávač pojištění a nechat si porovnat dostupné nabídky pojistného krytí, které odpovídají přesně vaší aktuální situaci. Obvykle získáte i doporučení na připojištění, která je vhodné si zařídit dle destinace a způsobu trávení dovolené – aktivní dovolená, pasivní dovolená nebo se hodláte věnovat extrémním sportům? Nic není problém. Vaším úkole je opsat informace z dokladů totožnosti, vyplnit žádost o pojistnou smlouvu a po zaplacení pojistného, což je obvykle možné kartou, obdržíte obratem vaši pojistnou smlouvu na email uvedený v objednávce. Smlouvu si přitom nemusíte ani tisknout, postačí vám, pokud ji budete mít v případě potřeby po ruce ve vašem elektronickém zařízení (mobil, tablet) – nezapomeňte si ji stáhnout v podobě PDF, kdybyste se třeba ocitli v situaci bez internetu.

Má smysl před cestou do zahraniční řešit pojištění automobilu?

Pokud hodláte cestovat na zahraniční dovolenou svým vozem, určitě se vyplatí zkontrolovat i podmínky vašeho pojištění automobilu. Povinné ručení má standardně platnost ve všech zemích Evropské unie a mnohdy i za její hranice. Pokud tak nechcete na vlastní pěst vyrazit za skutečnou exotikou, nemusíte pravděpodobně nic řešit. Otázkou je, jak máte nastavenou pojistnou smlouvu ke svému havarijnímu pojištění. Platí jeho pojistné krytí stejně v zahraničí jako v České republice? Zkontrolovali jste před podpisem smlouvy důkladně i drobné písmo a nevztahují se opět na cesty do zahraničí nějaké výjimky?

Ať už jste si sebejistější, určitě není na škodu si opět prostudovat pojistné podmínky jak smlouvy o povinném ručení, tak havarijním pojištění. Ano, smlouvu se nikomu opakovaně číst nechce, ale před zahraniční cestou se tyto informace vyplatí kontrolovat, ať můžete s klidnou hlavou a bez obav vyrazit za svým dalším dobrodružstvím.

Slovo závěrem

Různý druhy pojištění nabízejí už v současné době i finanční instituce například ke kreditním kartám a různým dalším finančním produktům. Předtím než vyrazíte na cestu, doporučuje však číst pojistné podmínky i těchto kontraktů, aby vás posléze v zahraniční nemile nepřekvapila nějaká ta výluka.

V každém případě platí, že není radno pojištění před cestou do zahraniční podceňovat. Někteří z nás ho za celý život nevyužijí a je to tak vlastně dobře. Když už se však jednou dostanete do situace, kdy takové cestovní pojištění budete potřebovat k uhrazení léčebných výloh, zaplacení převozu do tuzemská nebo třeba k pokrytí škod, které jste způsobily řízením motorového vozidla, budete si děkovat za to, jak jste byli prozíraví a nechtěli jste ušetřit nějakou tu stokorunu.

Treading

#Cool Status

Cool Status for whatsapp

#happy birthday Happy Birthday Wishes

मेरे सबसे करीबी और सबसे पुराने दोस्त को जन्मदिन की बधाई! मैं धन्य महसूस करता हूं, क्योंकि हमारी दोस्ती जीवन का एक सच्चा उपहार है।

#Atitude Status

My Life My Rules, My Passion My Atitude

#Love status

ख्याल रखा करो अपना माना की ज़िन्दगी आपकी है पर जान तो आप हमारी हो ना

#Couple Status

नहीं रहा जाता यार तेरे से बात किये बिना तभी तो तुम्हे CALL और SMS करते है वरना अच्छा तो हमें भी नहीं लगता तुम्हे परेशान करना

#Sad status

तेरी आखरी मुलाकात मेरी ज़िंदगी की आखरी ख़ुशी थी 💔

More Posts
x