Disney pohádky: 29 nejlepších, které musí vaše děti vidět! - Status for whatsapp

Disney pohádky: 29 nejlepších, které musí vaše děti vidět!

Přinášíme vám velký výběr nejlepších Disney pohádek, které musíte vidět!

Disney Pohádky jsme rozdělili na ty o princeznách, o zvířátkách a další. Můžete skočit přímo do vaší oblíbené kategorie:

Disney pohádky o princeznách

Nejznámější Disney pohádky, kde se objevují princezny.

1) Sněhurka a sedm trpaslíků

Sněhurka patří mezi první celovečerní animovaný příběh, který byl kdy natočen. Jedná se o příběh, kde se mísí pohádkové kouzlo, dechberoucí napětí a neobyčejná odvaha. Zlá královna se dozvídá, že její půvab daleko převyšuje nevlastní dcera, Sněhurka. Proto se jí chce zbavit. Na útěku se Sněhurka dostává do chaloupky, ve které žije sedm roztomilých trpaslíků.

2) Popelka

Příběh chudé dívky, která se přes noc stává princovou vyvolenou. Krutá macecha zakáže Popelce jít na královský ples. Naštěstí se objevuje víla kmotřička, která svou kouzelnou hůlku vyčaruje nejen nádherný kočár z dýně, ale také promění Popelku v nádhernou princeznu, která ale musí být do půlnoci zpět doma.

3) Šípková Růženka

Princezna Jitřenka je zakletá zlou vílou a upadá do spánku. Statečný princ Filip musí překonat mnohá nebezpečí včetně závěrečného boje se zuřivým drakem, pokud chce princeznu probudit z věčného spánku.

4) Malá mořská víla

Ariel je vzpurná mořská víla, která žije v podvodní říši v Atlantiku. Její touha poznat svět lidí se nelíbí jejímu otci Tritonovi. Ariel se zamilovává do prince Erika, kterému zachránila život, když jeho loď ztroskotala v bouři. Aby ho mohla znovu vidět, musí požádat o pomoc mořskou čarodějnici Uršulu. Ale nic není zadarmo, a to zjistí i Ariel.

5) Pocahontas

Krásná indiánská princezna Pocahontas, dcera velkého náčelníka Powhatana, přemýšlí o svém poslání v životě. Zároveň z Londýna vyplouvá loď do Nového světa, které velí mladý kapitán John Smith. Cílem cesty je získání zlata a dalších pokladů. Co se stane až se jejich cesty protnou?

6) Na vlásku

Princezna Locika je unesena kvůli svým kouzelným vlasům z hradu jejich rodičů již jako dítě. Je zamčena v tajné věži, ale stále jí něco táhne ven. Když se v její věži objeví zločinec Flynn Rychlík, Locika neváhá a společně s Flynnem začíná prožívat dobrodružství. A hlavně zjišťuje, kdo vlastně je.

7) Ledové království

Princezna Anna se vydává vysoko do hor, aby zachránila Arendelle před úplným zmrznutím, které způsobila její sestra Elsa, která má kouzelnou moc. S pomocí drsného pohledného Kristoffa, jeho soba Svena a optimistického sněhuláka Olafa se vydává na velké dobrodružství.

8) Ledové království 2

Společně s Annou, Kristoffem, Olafem a Svenem se královna Elsa vydává na nebezpečnou a pozoruhodnou cestu, aby se dozvěděla, proč se narodila s kouzelnou mocí a aby znovu zachránila svoje království.

9) Rebelka

Merida je skotská princezna, která v dávných dobách odmítá roli poslušné nástupkyně trůnu. Bouří se především proti zásadové matce Elinor, která pro její nespoutanost a svobodomyslnost nemá pochopení. Popletená čarodějnice na její žádost změní matku, ale dopadne to jinak, než si dívka představovala, a tak následuje složitá cesta za napravením situace.

10) Kráska a Zvíře

Příběh začíná kouzlem, které čarodějka seslala na krutého prince. Kletba ho proměnila ve Zvíře. Jeho jedinou šancí je Kráska. Zakletý princ musí získat její lásku, než opadne poslední lístek z květu kouzelné růže. Ale kdo by miloval Zvíře?

Disney pohádky o zvířatech

Disney pohádky, kde hlavní hrdinové jsou zvířata.

11) Lví král

Královi Mufasovi, který vládne Africké savaně se narodil syn Simba a celé království s radostí vítá nového následníka trůnu. Jen králův bratr Scar není nadšen. Simba, který si myslí, že může za smrt svého otce prchá z království a vlády se ujímá Scar. Dokáže Simba porazit Scara a stát se králem?

12) Zootropolis: Město zvířat

Hlavní hrdinkou filmu je malá optimistická zaječice Judy Hopková, která se stává policistkou ve velkém městě Zootropolis. Ale není to pro ni vůbec jednoduché, protože zajíc policistou ještě nikdy nebyl. A protože chce všem dokázat, že na to má, skočí po první příležitosti řešit náročný a záhadný případ s mazaným lišákem Nickem Wildem.

13) Slonisko a medvídek Pú

Obyvatelé Stokorcového lesa jsou jednoho rána probuzení troubením, které nemůže mít na svědomí nikdo jiný než obávané Slonisko. Všichni kromě malého klokánka se vydávají nebezpečnou stvůru polapit. Ale když se klokánek setkává s malým Sloniskem Fufíkem, brzy pochopí, že tato zvířata nejsou takové příšery jako se povídá.

14) Medvědí bratři

Kenaiův život se nečekaně změní v okamžiku, kdy jej Velký duch promění v medvěda-zvíře, které mladý Kenai nenávidí nejvíce. V jeho nové podobě se spřátelí s medvědím mládětem jménem Koda a pomalu přemýšlí, jak se vrátit do svého lidského těla. V patách mu je ale jeho bratr, který chce Kenaie pomstít, aniž by věděl, že pronásleduje jeho samého.

15) Lady a Tramp

Romantický příběh mezi psí slečnou Lady a toulavým psem Trampem. Lady žije spokojeně s mladou manželskou dvojicí a spí v měkce vystlaném košíku. Tramp žije na okraji nádraží a živí se zbytky jídla na dvorcích místních hostinců. Náhodné setkání Lady s Trampem na fenku silně zapůsobí a začíná tím jejich romantické dobrodružství.

16) U nás na farmě

Chamtivý zločinec Alameda Slim se postupně snaží prostřednictvím zákeřného plánu a svých hypnotizujících jódlovacích schopností získat všechny farmy, které na Západě jsou. Laskominy si dělá i na mléčnou farmu „Kousek ráje“, jejíž majitelkou je stará, laskavá Pearl. Avšak tři její statečné dojnice se rozhodnou svůj domov bránit a vydávají se tak na dlouhou a vyčerpávající cestu plnou dobrodružství.

17) Strašpytlík

Klasická pohádka o kuřeti, které si splete padající žalud s kouskem oblohy a způsobí velký zmatek. Tentokrát se malý hrdina rozhodne napravit to, co způsobil – jakmile se mu však konečně začne dařit, přistane mu na hlavě opravdový kus oblohy! Nyní se spolu se svými povedenými přáteli Kačkou Pihatou, Mrňousem a Rybízem musí pokusit zachránit svět, aniž by ve městě způsobil další zděšení.

Další Disney pohádky

Další nejoblíbenější Disney pohádky.

18) Alenka v říši divů

Alenčin život se začne ubírat zvláštním směrem ve chvíli, kdy se objeví věčně spěchající Bílý králík. Při honbě za ním Alenka prolétne dírou a dopadne do říše divů. Tam potkává panoptikum oživlých předmětů a postaviček.

19) Petr Pan

Peter Pan, chlapec, který nikdy nevyrostl do dospělého světa, hledá svůj ztracený stín. Při honbě za ním vletí až do dětského pokoje u Darlingů. Tam se setká s malou Wendy, Johnem a Michaelem. Spolu s věrnou společnicí Zvonilkou naučí děti létat a všichni se vydají do pohádkové Země Nezemě. Tam potkají i kapitána Hooka, který chystá spolu se svými piráty na Petra Pana a jeho Kluky uličníky past.

20) Kniha Džunglí

Panter Baghíra najde v rozbité loďce opuštěné děťátko. Baghíra se dítěte ujímá, ale přesto ví, že se bude muset Mauglí vrátit k lidem. Jedné noci se vlčí stařešinové sešli na poradní skále. To proto, že se po deseti letech do džungle vrátil tygr Šírkán, známý svou nenávistí k lidské smečce. Vlčí rada rozhodne, že se chlapec musí bezodkladně vrátit k lidem. Panter Baghíra ho má dopravit do vesnice.

21) Aladin

Aladin je chudý chlapec z tržiště, jehož jediným majetkem i přítelem je jeho opička Abu. Denně sní svůj sen o úniku z bezútěšného života v bídě a o lásce krásné princezny Jasmíny. Osud se nakloní v jeho prospěch, když jej chce zlý sultánův rádce Džafar využít k získání kouzelné lampy z jeskyně, skryté uprostřed pouště. Aladin se stane majitelem kouzelného koberce a lampy, jejíž dobrý džin mu může splnit tři přání. Aladin se s jeho pomocí skutečně přiblíží k princezně, dosud neústupně odmítající nápadníky, a získá její lásku. Stále jej však trápí jeho prostý původ, který se jí zdráhá přiznat.

22) Herkules

V době, kdy vznikaly legendy a mýty, ve starobylém antickém světě, narodil se Hercules. Byl to syn boha Dia a jeho manželky Héry. Zatímco ostatní řečtí bohové se radují, Diův žárlivý bratr Hádes připravuje plán, jak by Dia svrhnul, aby Olympu mohl vládnout on. Proto nechá Herkula unést na Zem a zbavit ho božství. Zde se ho ujmou adoptivní rodiče, avšak když Herkules vyroste a dozví se, že je Diovým synem, vydává se na dobrodružnou cestu, aby Hádovy proradné plány překazil.

23) Mulan

Místo toho, aby Mulan plnila nejsvatější úkoly mladé ženy, které jsou vdavky a oddaná služba manželovi, odchází tajně místo svého nemocného otce, který nemá mužské potomky do války. Dívka tak poruší hned několik tradičních norem čínské společnosti jejíž kodex přísně vymezoval postavení mužů a žen.

24) Tarzan

Po ztroskotání lodi se na ostrově zachrání mladí manželé s miminkem. Když se však rodiče stanou oběťmi krvelačné leopardice, ujme se sirotka gorila Kala, která přišla o své mládě. Tarzan vyrůstá v nové rodině. Spřátelí se s gorilou Terk a se slůnětem Tarnakem. Jeho dva světy se protnou, když se objeví lidé, a Tarzan si musí vybrat mezi civilizovaným životem po boku krásné Jane nebo životem, který zná a miluje – se svojí gorilí rodinou.

25) Raubíř Ralf

Raubíř Ralf je padouch z retro videohry “opravář Felix Junior”. Každý den rozbíjí dům s nešťastnými nájemníky, za ním chodí opravář Felix a díky kouzelnému kladívku vše opravuje. Když ho nikdo nepozve na 30. výročí vzniku hry, rozhodne se odejít. Až později všem dochází, jak je Ralf pro celou videohru důležitý.

26) Velká šestka

Když je Hirův bratr Tadaši po smrti, nachází teenager, který se ocitl na scestí špičkového robota Baymaxe, který je konstruován tak, aby se dokázal postarat o lidi. Jejich osobnosti se vzájemně doplňují způsobem, který je současně zábavný i milý. Když město San Fransokyo postihne ničivá událost a Hiro se ocitá v nebezpečí, obrátí se s žádostí o pomoc na Baymaxe a své geniální kamarády.

27) Odvážná Vaiana: Legenda o konci světa

Pohádka o nebojácné dospívající dívce, která se vydává na nebezpečnou cestu, aby zachránila svůj lid. Cestou potkává kdysi mocného poloboha Mauiho, který jí pomůže stát se zkušenou mořeplavkyní. Na konci cesty Vaiana splní úkol svých předků a najde to, co vždycky hledala: sama sebe.

28) Encanto

Příběh neobyčejné rodiny Madrigalových, kteří žijí ukryti v kouzelném domě v pulzujícím městečku v kolumbijských horách, na podivuhodném a očarovaném místě zvaném Encanto. Kouzlo Encanto způsobilo, že každé dítě v rodině má jedinečný dar, od nadlidské síly až po schopnost léčit. Obdařeno je každé dítě kromě jediné dívky jménem Mirabel. Magie obklopující Encanto se začne vytrácet a Mirabel zjistí, že právě ona by mohla být poslední nadějí své výjimečné rodiny.


Další filmy:

Uložte si nejlepší Disney pohádky na později a svým kamarádům:

Disney pohádky

Líbí se vám vybrané Disney pohádky? Nasdílejte je i svým kamarádům!

Treading

#Cool Status

Cool Status for whatsapp

#happy birthday Happy Birthday Wishes

मेरे सबसे करीबी और सबसे पुराने दोस्त को जन्मदिन की बधाई! मैं धन्य महसूस करता हूं, क्योंकि हमारी दोस्ती जीवन का एक सच्चा उपहार है।

#Atitude Status

My Life My Rules, My Passion My Atitude

#Love status

ख्याल रखा करो अपना माना की ज़िन्दगी आपकी है पर जान तो आप हमारी हो ना

#Couple Status

नहीं रहा जाता यार तेरे से बात किये बिना तभी तो तुम्हे CALL और SMS करते है वरना अच्छा तो हमें भी नहीं लगता तुम्हे परेशान करना

#Sad status

तेरी आखरी मुलाकात मेरी ज़िंदगी की आखरी ख़ुशी थी 💔

More Posts
x