Dobrodružné filmy: 33 nejlepších, které opravdu musíte vidět - Status for whatsapp

Dobrodružné filmy: 33 nejlepších, které opravdu musíte vidět

Přinášíme vám velký výběr nejlepších dobrodružných filmů, které musíte vidět!

1) Pán prstenů: Společenstvo Prstenu (2001)

První díl famózní trilogie oprávněně otevírá náš žebříček nejlepších dobrodružných filmů. Velkofilm byl natočen podle knižní předlohy a stal se obrovským hitem. Natočil jej slavný Peter Jackson a hlavní roli ztvárnil Elijah Wood.

Příběh pojednává o kouzelném prstenu, který vlastnil pán Mordoru Sauron. Jeho moc začal využívat k šíření zla. O prsten nakonec v boji přišel, a ten na dlouhá léta zmizel. Nakonec ho našel hobit Bilbo Pytlík, který díky němu přestal stárnout. Na naléhavou žádost čaroděje Gandalfa předá prsten synovci Frodovi. Ten se svými kamarády Samem, Smíškem a Pipinem započne dobrodružství, jehož cílem je prsten zničit, aby už nemohl páchat další škody a neštěstí. 

Jeho destrukce je možná pouze tam, kde byl prsten zrozen, v ohni Hory osudu. Odvážný Frodo se nabídne, že tam prsten odnese. Nebezpečí je však příliš veliké, a tak se mu, jako jeho ochránci, postaví po bok čaroděj Gandalf, trpaslík Gimli, elf Legolas, bojovník Boromir, hobiti Sam, Smíšek a Pipin a také Chodec. Zrodí se Společenstvo Prstenu, které se vydává na nebezpečnou cestu plnou nástrah a nebezpečí.

2) Pán prstenů: Dvě věže (2002)

Když už jsme s Pánem prstenů jednou začali, byl by hřích se nezmínit o zbývajících dílech, které se svou kvalitou vyrovnají tomu prvnímu. Druhý díl měl opět na starost Peter Jackson a stejně jako v případě první části následoval knižní předlohu. Film se snažil natočit co nejvěrohodněji.

Ve snímku sledujeme další eskapády Froda. Obstojí v nástrahách, které na něj po cestě za zničením prstenu čekají? Aby toho nebylo málo, do cesty se mu přimotává skřet Glum, který po prstenu velmi touží – nazývá ho svým Miláčkem. 

3) Pán prstenů: Návrat krále (2003)

Finální díl trilogie nadchl fanoušky, ale i kritiky. Zkrátka uspokojil všechny, což nebývá jen tak k vidění. Peter Jackson dotáhl celou trilogii do zdárného konce.

Podaří se v posledním díle konečně zničit prsten? Nezaplatí Frodo za tu cestu cenu nejvyšší – svůj život?

4) Gladiátor (2000)

Režisér Ridley Scott si ukrojil poměrně velké filmařské sousto v podobě natáčení velkofilmu Gladiátor. Zvládl je však na jedničku. Snímek se stal jedním z nejúspěšnějších filmů vůbec. Získal Oscary za nejlepší film, nejlepší mužský výkon v hlavní roli, zvuk, kostýmy a vizuální efekty. Představitel hlavní role Russel Crowe v roli gladiátora doslova uhranul širokou veřejnost.

Příběh začíná roku 180 po Kristu, kdy sledujeme životní příběh římského generála Maxima Decima Meridia. Vidíme ho v situaci, kdy v čele legií zvítězil nad germánskými kmeny. Po bitvě dorazí do ležení císař Marcus Aurelius se svými dětmi, slabošským synem Commodem a dcerou Lucillou, která byla kdysi Maximovou milenkou.

Císař požádá Maxima, aby se po jeho smrti stal protektorem Říma. Generál to však odmítne. Když se Commodus dozví, že ho otec nehodlá jmenovat svým nástupcem, zákeřně ho usmrtí a zmocní se vlády. Maximus se novému vládci odmítne podrobit a je zatčen. Podaří se mu uprchnout a spěchá domů.

Svůj dům najde vypálený a manželku i syna zavražděné. Vyčerpán omdlí a probere se v zajetí otrokářské karavany. Je pak prodán bývalému gladiátorovi Proximovi. Commodus se vrací do Říma a chce rozpustit senát. K tomu však potřebuje získat na svou stranu lid. Rozhodne se proto uspořádat velkolepé gladiátorské hry, kam přijíždí i Proximovi gladiátoři. Chystá se pomsta.

5) Dobyvatelé ztracené archy (1981)

Steven Spielberg v roce 1981 natočil první díl úspěšné řady filmů o nezkrotném Indiana Jonesovi. 

Harrison Ford svým nezpochybnitelným charismatem získal na svou stranu nejen muže, ale i něžné pohlaví. Ve filmu hraje postavu profesora archeologie, kterého navštíví ve škole dva muži z armádní rozvědky.  Informují ho, že nacisté zřejmě objevili místo, kde má být ukryta slavná archa úmluvy, schránka, do níž Židé uložili desky s deseti přikázáními, které dostal Mojžíš od Boha.

Jones dostává nabídku, aby archu našel a nacistům ji odvezl přímo před očima. Armáda zaplatí výdaje. Jones na nabídku přistupuje  a odlétá do Nepálu. Jak tohle dopadne?

6) Indiana Jones a Poslední křížová výprava (1989)

Jedno z dalších pokračování příběhů o Indiana Jonesovi pojednává o dobrodružství, za kterým se Jones vydává spolu se svým otcem. Kromě akčních scén se diváci mohou těšit na humor a groteskní situace. Zkrátka a jednoduše Indiana Jones je zpět v plné parádě.

Píše se rok 1938 a Indiana Jones působí jako učitel archeologie na univerzitě. Jednoho dne se setká s podnikatelem a milovníkem umění, Walterem Donovanem, který mu oznámí, že při hledání Svatého grálu se ztratil jeho otec. Indiana Jones se ihned vydává na místo posledního působení otce, do Benátek. Nalezne ho?

7) Jurský park (1993)

Milujete dinosaury? Pokud jste odpověděli ano, pak je pro vás tento film Stevena Spielberga jako dělaný. Jedná se o jeden z nejkultovnějších filmů, který by neměl ujít žádnému fandovi dobrodružných filmů. Nenadarmo se dočkal znovuobnovení v podobě 3D formátu.

Ve filmu se prostřednictvím výzkumníků dostáváme na ostrov, kde žijí dinosauři. Jedná se o unikátní projekt jednoho miliardáře. Ten chce, aby mu vědci dali potvrzení, že je jeho projekt v pořádku. Jenže než to dotyční návštěvníci stihnou, věci se zvrtnou.

Film získal mnoho ocenění včetně Oscarů. Konkrétně se jednalo o Oscara za nejlepší střih zvuku a za nejlepší zvuk.

8) Na hraně zítřka (2014)

Opět se dostáváme k novějším filmům. Oblíbený snímek Na hraně zítřka si získal srdce diváků nejen díky kvalitní zápletce a dobré režii, v hlavní roli zaujal Tom Cruise, který se jí zhostil s noblesou jemu vlastní.

Sledujeme příběh Williama Cage, který patří k vojákům, kteří se i přes narukování do služby snaží za každou cenu vyhnout první linii. A to i v případě, že celý svět čelí mimozemské invazi, kterou odstartoval před lety meteorit, který s sebou při dopadu na Zemi přinesl mimozemskou rasu Mimiků. Cage díky neuposlechnutí rozkazu končí na armádní základně v Heathrow, kde ho čeká hned následující den boj.

Bez přípravy a s mizernou výzbrojí je nasazen do téměř sebevražedné akce. Umírá během několika minut. Jakoby zázrakem však opět ožívá na začátku stejného dne. Znovu ho tak čeká boj a rychlá smrt. Znovu a znovu. Pokaždé je však zkušenější a dokáže své rozvíjející se schopnosti lépe využívat. V boji mu po boku stojí příslušnice Speciálních jednotek Rita. Každá opakující se bitva proti mimozemšťanům je pro Cage a Ritu příležitostí dostat se k poražení nepřítele o krok blíž.

9) Batman začíná (2005)

Christopher Nolan v roce 2005 představil světu filmovou podobu muže v černém, která se velmi uchytila. Batman se od té doby dočkal řady zpracování. Ten pravý, původní, je ovšem jen jeden.

Jako malý chlapec je Bruce svědkem násilné smrti rodičů, kterou si trpce vyčítá. V dospělosti je ovládán vztekem a touhou po pomstě. Snaží se pochopit myšlení zločinců a bojuje s vlastními démony. Živí se drobnými krádežemi a ocitá se v horské věznici v Číně, kde se setkává s tajemným mužem Ducardem, který jej naučí bojovému umění nindžů. Zdejší výuka nakonec dopadne poněkud jinak a on se vrací do rodného Godham City.

To se za těch pár let změnilo k nepoznání – ze všech stran vyvěrá kriminalita a korupce. Bruce s pomocí věrného komorníka a pár nových přátel, začíná žít dvojím životem. Stane se maskovaným bojovníkem Batmanem, který používá svoji sílu, inteligenci a řadu svých technických vymožeností k boji proti zlověstným silám, které ohrožují město. 

10) Nespoutaný Django (2012)

V tomto přehledu více než kde jinde zaznívají samá slavná jména. Tentokrát si díky filmu Nespoutaný Django připomeneme excelentního režiséra Quentina Tarantina. V tomto snímku si zahrál mimo jiné milovaný Leonardo Dicaprio.

Píše se rok 1858 a v Americe právě probíhá občanská válka. Texasem vedou bratři Ace a Dicky Speckovi pěšky skupinu spoutaných černých otroků. Mezi nimi je i hlavní hrdina otrok Django.

Ten má šanci získat díky nájemnému lovci lidí doktoru Schultzovi svobodu, pokud se mu povede dopadnout vraždící bratry Brittlovi. Djangovi se tak zároveň naskytne příležitost najít ženu, kterou musel před lety nedobrovolně opustit. Ani jeden z hlavních hrdinů však netuší, jak blízko jsou nejnebezpečnějšímu dobrodružství svého života.

11) Jumanji (1995)

Jumanji je oblíbeným rodinným filmem, který se podobně jako Jurský park dočkal i své současné adaptace. V původní verzi z roku 1995 vystupují herecká esa jako Robin Williams, Kirsten Dunst a další.

O co ve snímku jde? Příběh začíná v roce 1969, kdy dvanáctiletý Alan Parrish objeví starou deskovou hru s podivným názvem Jumanji. Společně s kamarádkou Sárou podivnou hru otevřou a pustí se do hraní. Po několika hodech kostkou se vyděšená Sára stane svědkem toho, jak vtáhne hra Alana dovnitř.

O šestadvacet let později se do opuštěného domu Parrishových nastěhuje teta Nora s neteří Judy a synovcem Peterem, jejichž rodiče nedávno zahynuli při nehodě. Děti na půdě objeví zaprášenou rozehranou hru. Začnou ji hrát a hned po prvním hodu kostkami se začnou dít podivné věci. Objeví se obrovští moskyti, kterým se děti ubrání jen s velkými obtížemi, a za nimi následuje tlupa malých rezatých opic, které začnou likvidovat zařízení domu.

A nakonec se objeví obrovský lev a podivný divoch. Je to dospělý Alan Parrish, který prožil šestadvacet let uvnitř hry. Alan se po dlouhém přemlouvání nechá přesvědčit, aby pokračoval ve hře. Ta se totiž musí podle pravidel dohrát až do konce. Jak tohle dopadne? Je možné vyhrát?

Film byl zparodován v seriálu Simpsonovi.

12) Husí kůže (2015)

Film Husí kůže byl natočen na základě populární knižní předlohy. Teenager Zach se musel s rodiči přestěhovat do malého městečka. Seznámí se tam s dívkou Hannah a jejím záhadným otcem, který je spisovatelem. Příšery, kterými se jeho knihy proslavily, jsou skutečné. Autor své čtenáře chrání tím, že tato monstra drží uvězněná ve svých knihách. Když Zach neúmyslně příšery z rukopisů vypustí a ty začnou terorizovat celé městečko, je na něm a Hannah, aby je znovu vrátili do knih, kam patří.

13) Hvězdný prach (2007)

Hvězdný prach kombinuje prvky dobrodružna, fantasy a romance. Jedná se o pohádkový snímek, který pojednává o hvězdě, která spadla na Zemi. Nejedná se však o kus kamene, ale živou bytost. Mladík Tristan si padající hvězdy všimne a vydá se ji do světa hledat. Doufá totiž, že když ji přinese své milované, získá tak její srdce a ona začne také milovat jeho. Jenže není jediný, kdo je hvězdě v patách.

Tři princové hledají rubín z náhrdelníku této hvězdy, protože kdo jej nalezne, stane se králem. Nejodpornější důvod mají tři sestry čarodějnice. Když snědí srdce hvězdy, získají věčný život a mládí. Začíná závod s časem. Kdo hvězdu získá první?

Ve filmu hrají Robert De Niro, Sienna Miller, Ben Barnes a další.

14) Velká ryba (2003)

Milovaný Tim Burton natočil film, který doslova zaujal svět. Opět se jedná o dílo, které vzniklo na základě knižní předlohy Daniela Wallace. 

Ve filmu sledujeme Edwarda Blooma, který byl odjakživa vášnivým vypravěčem neuvěřitelných historek ze svého mládí, kdy jej jeho záliba v cestování zavedla na úžasnou výpravu okolo světa. V jeho mýtických dobrodružstvích nechybí obři, vlkodlaci, zpívající siamská dvojčata ani čarodějnice se skleněným okem, která dokáže nahlédnout do budoucnosti.

Jeho fantastickými historkami se mu daří okouzlit každého kromě jeho syna Willa. Když pak Edward onemocní, jeho žena Sandra se pokusí Willa přimět, aby ke svému otci znovu našel cestu. Will se musí pokusit oddělit pravdu od fikce a naučit se s heroickými činy i velkými prohrami svého otce žít.

15) Poslední samuraj (2003)

Jedná se o americký velkofilm, který režíroval Edward Zwick, který se také podílel na vzniku scénáře podle příběhu od Johna Logana. Hlavní roli ztvárnil Tom Cruise.

Film vypráví příběh amerického důstojníka, který pozná život samurajů a připojí se k jejich povstání, jímž protestují proti reformám, které mají Japonsko otevřít vlivu Západu.

16) Interstellar (2014)

Když se náš čas na Zemi chýlí ke konci, je skupina výzkumníků pověřena nejdůležitějším posláním v lidských dějinách: cestou za hranice naší galaxie, při které má za úkol najít mezi hvězdami pro lidstvo nový domov.

Toto dobrodružné sci-fi s prvky dramatu natočil slavný režisér Christopher Nolan a hudbu složil Hans Zimmer. Ve snímku má divák možnost spatřit Matthew McConaughey, Anne Hathaway, Jessica Chastain, Matt Damon a další.

17) Nekonečný příběh (1984)

Tento film milují jak malí, tak velcí diváci. Jedná se o rodinný dobrodružný fantasy snímek.

Vypráví příběh desetiletého Bastiana, který se před zlými spolužáky ukryje do obchodu, kde najde starobylou knihu, o které mu její majitel řekne, že číst ji je nebezpečné. Bastian ale neodolá a začne číst poutavý příběh o zázračné říši Fantasie, kterou ničí všepožírající Nicota. Vládkyně říše povolala statečného chlapce Atreje, aby říši zachránil, ale Bastian zjistí, že on sám se stal součástí příběhu, a právě on může s pomocí pohádkových tvorů Fantazii zachránit. Najde ale v sobě dostatek síly a odvahy? Fantastické dobrodružství může začít!

18) Cesta do středu Země (2008)

O příběhu do středu Země napsal poprvé už Jules Verne. Dobrodružný rodinný film vypráví o geologovi Trevorovi, který přednáší na univerzitě o tektonice zemských desek. Dozvídá se, že laboratoř, v níž pracoval s bratrem Maxem, bude uzavřena a jako neefektivní zrušena. Doma navíc zjistí, že zapomněl na třináctiletého synovce Seana, kterého slíbil švagrové Elizabeth na několik dnů pohlídat.

Ta současně Trevorovi předá krabici s věcmi po Maxovi, který před deseti lety zmizel během jedné ze svých výprav. Uvnitř Trevor objeví starý výtisk Verneovy Cesty do středu Země, plný bratrových poznámek. Později si Trevor v laboratoři všimne seizmického čidla, které Max umístil na Islandu. Pochopí, kam by se měl vydat, aby zjistil, co se s bratrem stalo. Jak jeho výprava dopadne? Zjistí, co se s bratrem skutečně stalo?

19) Tenkrát na Západě (1968)

Jedná se o jeden z nejznámějších filmů, který je známý především pro svůj soundtrack. Příběh pojednává o tajemném cizinci beze jména, který je odhodlaný pomstít dávný zločin. Dvou a půl hodinový snímek by měl vidět každý filmový fanoušek.

20) Sedm statečných (1960)

Legendární western z dílny Johna Sturgese vypráví o sedmi zkušených pistolnících, kteří vyráží do boje proti banditům. Jedná se o remake slavného japonského dramatu Sedm samurajů. Jak japonský originál, tak americká verze patří do zlatého fondu světové kinematografie. 

21) Tanec s vlky (1990)

Slavný tříhodinový film režíroval a zahrál si v něm populární Kevin Costner. Snímek je natočen na základě knižní předlohy. Poručík Dunbar se vydává do opuštěné pevnosti na západní hranici. Spřátelí se s osamělým vlkem a pokouší se navázat kontakt s indiány.

22) Hanebný parchanti (2009)

Film Quentina Tarantina začíná v roce 1941, kdy pokračuje invaze německých vojsk do západní Evropy. Nezávisle na sobě se plánují dva atentáty, avšak na jednom místě. Jak tohle dopadne? 

23) Rambo: První krev (1982)

John Rambo je jedním z veteránů války ve Vietnamu a zakladatelů Zelených baretů. Je v současném civilizovaném světě poněkud dezorientovaný, putuje stopem od města k městu a navštěvuje přátele z války. V jednom městečku narazí na místního šerifa Willa Teasleho. Tomu nepadne do oka a chce jej uvěznit. Jenže Rambo je díky svému výcviku nepolapitelný.

24) Vinnetou (1963)

Ve filmu sledujeme první setkání a velké dobrodružství legendárního indiánského náčelníka Vinnetoua a jeho hrdinného přítele Old Shatterhanda. Jako předloha posloužilo dílo Karla Maye.

25) Poklad na Stříbrném jezeře (1962)

V tomto snímku sledujeme Vinnetoua a Old Shatterhanda v souboji s bandity o mapu k bájnému pokladu. Zvítězí dobro nad zlem? Jedná se opět o adaptaci knihy Karla Maye.

26) Poslední Mohykán (1992)

Bílý lovec, přezdívaný Sokolí oko, spolu s posledními potomky z kmene Mohykánů Čingačgúkem a jeho synem Unkasem pomáhají anglické posádce bránit jednu z pevností. Jedná se o velmi oblíbený dobrodružný snímek, který by neměl uniknout žádnému filmovému fanouškovi.

27) Fantomas (1964)

Fantomas, záhadný netvor s ocelovou tváří terorizuje Paříž. O jeho skutečné existenci jsou však stále pochybnosti, neboť ho dosud nikdo na vlastní oči nespatřil. Prvním hostem tajuplného Fantomasova paláce se nedobrovolně stane novinář Fandor, který napsal o netvorovi senzační článek. Fantomas potrestá tuto troufalost osobitě: vezme na sebe Fandorovu podobu a spáchá fantastickou loupež. Tato francouzská dobrodružná komedie si získala srdce diváků napříč světem.

28) Magická hlubina (1988)

Magická hlubina je strhujícím příběhem dvou potápěčů. Vše začíná na konci padesátých let, kdy se Jacques Mayol a Enzo Molinari, v té době ještě chlapci, utkali v boji o rekord v hloubkovém potápění. O dvacet let později jsou oba rivalové jasnými favority mistrovství. 

29) Maverick (1994)

V dobrodružném westernu s prvky komedie sledujeme Breta Mavericka, který má být právě pověšen trojicí zlosynů. Vzpomíná na divoké události uplynulého týdne, které jej přivedly až do oprátky. 

30) Samuraj (1965)

Tento film by neměl uniknout divákům, které fascinují velkolepé souboje. Příběh vypráví o bouřlivých letech pádu šógunátu, která se nesla ve znamení střetů procísařských a šógunátních skupin a politických vražd. Jednou ze zásadních událostí byla vražda kancléře šógunátu Ii Naosukeho procísařskými samuraji před bránou Sakurada vedoucí do šógunova sídla v Edu. 

31) Tři mušketýři (1973)

Adaptaci slavného románu Alexandra Dumase znají snad všichni a s tím i spojené: “Jeden za všechny, všichni za jednoho!” Tři mušketýři vyprávějí příběh o odvaze, cti, přátelství, věrné lásce, ale zároveň o zradě, intrikách a podlosti. 

32) King Kong (1933)

Film vypráví příběh režiséra, který se vydá na tajuplný ostrov, aby tam s herečkou natočil dobrodružný příběh. V ostrovní džungli se totiž nacházejí desítky prehistorických tvorů. Mezi nimi i obří gorila, zvaná Kong. Domorodci, kteří drží zvířata za obrovskou starobylou zdí, herečku unesou a obětují ji Kongovi. Zachrání ji štáb? Jaké to bude mít důsledky? Jedná se o první verzi filmu, který se dočkal ještě dvou remaků, natolik je populární. 

33) 127 hodin (2010)

127 hodin je snímek natočený podle skutečné události. Vypráví o šestadvacetiletém Aronovi Ralstonovi, který se vydává do Utahu, aby tam strávil víkend lezením pod skalách v národním parku Canyonlands. Stane se mu však nehoda, kdy uvízne s přiskřípnutou rukou pod jedním kamenem. Nemůže se dostat ven a nikde ani živáčka. Přežije? V hlavní roli exceluje James Franco.


Čtěte také:

Líbí se vám vybrané dobrodružné filmy? Nasdílejte je i svým kamarádům!

Nejlepší dobrodružné filmy – trailery

Nejlepší dobrodružné filmy – krátká shrnutí

Dobrodružné filmy

Treading

#Cool Status

Cool Status for whatsapp

#happy birthday Happy Birthday Wishes

मेरे सबसे करीबी और सबसे पुराने दोस्त को जन्मदिन की बधाई! मैं धन्य महसूस करता हूं, क्योंकि हमारी दोस्ती जीवन का एक सच्चा उपहार है।

#Atitude Status

My Life My Rules, My Passion My Atitude

#Love status

ख्याल रखा करो अपना माना की ज़िन्दगी आपकी है पर जान तो आप हमारी हो ना

#Couple Status

नहीं रहा जाता यार तेरे से बात किये बिना तभी तो तुम्हे CALL और SMS करते है वरना अच्छा तो हमें भी नहीं लगता तुम्हे परेशान करना

#Sad status

तेरी आखरी मुलाकात मेरी ज़िंदगी की आखरी ख़ुशी थी 💔

More Posts
x