Filmy pro děti: 29 nejlepších, které budou opravdu bavit - Status for whatsapp

Filmy pro děti: 29 nejlepších, které budou opravdu bavit

Přinášíme vám velký výběr nejlepších filmů pro děti, které budou opravdu bavit!

Filmy pro děti jsme rozdělili do několika kategorií – české, hrané a animované. Můžete skočit přímo do vaší oblíbené kategorie:

České filmy pro děti

Známé české filmy pro děti.

1) Tajemství staré bambitky

V jednom království žije královský syn Jakub a hrnčířova dcera Anička. Ještě, než se stal Aniččin otec hrnčířem, byl známým loupežníkem Karabou, který přepadal výběrčí daní a nesprávně vybrané peníze zase vracel původním majitelům. Obě děti se později, na prahu dospělosti, setkávají a v příběhu se znovu objevuje loupežníkova bambitka, která napravuje nespravedlnost rádců.

2) Čtyřlístek ve službách krále

Když Fifinka slaví narozeniny, její přátelé vymyslí výlet do Prahy na výstavu z doby císaře Rudolfa II. Na prohlídce Zlaté uličky potkávají podivného lva, který je zavede do hrobky českých králů na setkání s Rudolfem II. Císař jim vysvětluje, že byl lehkomyslný a zapletl se s magistrem Kellym. A tím začíná báječné dobrodružství Čtyřlístku.

3) Lichožrouti

Kam mizí jedna z páru ponožek? Lichožrouti jsou malí neviditelní tvorové, kteří mohou za to, že nám lidem z každého páru ponožek vždy zůstává jen jedna – ta lichá. Ponožkami se totiž živí.

4) Anděl Páně

Když anděl Petronel urazí samotného Pána Boha je za trest poslán na pozemský svět, aby napravil jednoho hříšníka, jinak na Štědrý den skončí jako padlý anděl v pekle. Pomocí kouzelně čertovské mošny svého průvodce Uríše, ale napáchá ještě více škod a přivádí do neštěstí laskavou služtičku Dorotku. Dokáže síla lidské lásky, pevná naděje a pomoc všech svatých napravit vše, co Petronel pokazil?

5) Zakleté pírko

Aninka žije na statku se svými dvěma sestrami, kterým musí stále sloužit. Jednoho dne ale najde pírko, s kterým přivolá prince Vítka, který je zakletý do ptačí podoby. Aninka se vydává na cestu, aby zachránila svého prince a společníka jí dělá vodník, kterého na začátku putování zachránila před zlým sedlákem. Společně prožijí kromě velkého dobrodružství i mnoho zábavy.

Hrané filmy pro děti

Nejkrásnější hrané filmy pro děti.

6) Psí domov

Bella byla jen štěňátko, když si jí Lucas adoptoval a od té doby byli nejlepšími přáteli. Jednoho dne se Bella ztratí a ocitá se 600 km od svého pána. Láska k němu je ale silnější a Bella je rozhodnutá se vrátit domů. Cestou na ní čeká mnoho dobrodružství, nový přátelé, ale i nebezpečí velkého a neznámého světa.

7) Psí poslání

Příběh jednoho věrného psa, který nachází smysl své existence prostřednictvím životů lidí, které učí smát se a milovat. Během pěti desetiletí nás jeden hlas, hlas neúnavného psa, zavede na strhující a povznášející cestu, na které promlouvá k srdci všech lidí, kteří kdy milovali nějaké zvíře.

8) Peter Pan

Wendy Darlingová vypráví svým bratrům příběhy o Peteru Panovi a kapitánovi Hookovi. Jednoho večera se u ní skutečně Peter Pan s vílou Zvonilkou objeví, jelikož hledají chlapcův ztracený stín. Peter Wendy přemluví, aby s jejími bratry odešla do Země-Nezemě. Tím se odstartuje dobrodružství, kdy Ztracení chlapci padnou do rukou Hooka, který je uvězní a Peter Pan je nucen svést se zuřícím Hookem souboj na život a na smrt.

9) Pan

Pan je nezkrotný uličník, který žije v londýnském sirotčinci. Jedné noci se stane ale něco neuvěřitelného – Pan opouští sirotčinec a ve své fantazii se ocitá ve světě pirátů, válečníků a pohádkových bytostí obývajících Zemi Nezemi.

10) Kouzelná chůva Nanny McPhee

Sedm rozpustilých Brownovic dětí, které s důmyslnou rafinovaností vyhnali z domu sedmnáct chův, zdaleka nejsou jedinou starostí ovdovělého pana Browna. Ale když se objeví chůva Nanny McPhee vše se změní. Dáma, která vzhledem připomíná mladší sestru Erbenovy Polednice si začne okamžitě sjednávat pořádek s pomocí čar a kouzel.

11) Mary Poppins se vrací

Film se odehrává kolem roku 1930, v období ekonomické krize v Londýně. Ve filmu jsou děti, které jsou známé z původního filmu již dospělé. Michal žije se svými třemi dětmi a vychovatelkou Ellen v Třešňové ulici. Poté, co prodělá osobní ztrátu se objevuje v rodině Banksových opět tajemná chůva Marry Poppins. Za pomoci veselého lampáře Jacka a svých jedinečných kouzelných schopnosti pomůže rodině znovu nalézt ztracenou radost a štěstí.

12) Zachraňte Willyho!

Při náhodném setkání Jesseho, který léta strávil na ulici a kosatky Willyho vzniká neuvěřitelné pouto přátelství. Ale majitel delfinária chce získat peníze od pojišťovny fingovanou nehodou, bez ohledu na to, že Willy při tom zemře. Naštěstí Jesse a jeho přátelé se rozhodnou kosatku zachránit a vypustit ji zpět do volného moře.

13) Chlapec, kterému říkají Vánoce

Nicolas je odhodlaný najít svého tátu. Dostává se do kouzelné země, kde potkává elfy i svůj osud. Domů se vrací s darem naděje.

14) Matilda

Matilda se narodila jako geniální dítě, které se narodilo špatným rodičům, a tak se o sebe naučila postarat sama. Miluje knížky a má skryté vlohy, které ji pomalu vynášejí mezi ty nejgeniálnější. Matilda musí použít hodně chytrosti, odvahy, síly a maličko nadpřirozených kousků, aby vylepšila špatný svět dospělých.

15) Karlík a továrna na čokoládu

Karlík Bucket vyrůstá ve velmi chudé rodině. Bydlí nedaleko továrny na čokoládu jejíž excentrický majitel Willy Wonka schoval do pěti tabulek čokolád Zlatý kupón, který pěti šťastlivcům umožní podívat se do jeho továrny, s úmyslem udělat jedno z dětí dědicem jeho čokoládového impéria. Jedním ze šťastlivců je i Karlík, a tak se vydává na neuvěřitelnou cestu.

16) Grinch

Grinch přišel na svět stejně, jako všichni Kdovíci z městečka Kdosice. Jedné noci přistál na prahu dvou dobromyslných sester, Růži a Kláry, které se ho ujali s láskou, přestože od první chvíle tušili, že se od ostatních bude lišit. V osmi letech mu narostly vousy a chlupy, navíc zezelenalé, a jeho vrstevníci ho provázeli výsměchem snad na každém kroku. Od té doby se začal skrývat vysoko v horách v hluboké jeskyni. O pár let se objeví kurážná Cindy Lou, která se rozhodně osobně pozvat Grinche na oslavu jubilejní Kdoslavy.

17) Alvin a chipmunkové

Film o neobyčejných veverkách, které nejen že umí mluvit, ale umí i výborně zpívat. Jednoho dne narazí na Davida, který si jejich talentu všimne a nechá je natočit desku. Chipmunkové se čím dál tím víc pouštějí do různých dobrodružství s dramatickými následky a Davidova trpělivost pomalu naráží na strop. Podaří se Alvinovi a ostatním zachránit přátelství s Davidem?

18) Králíček Petr

Rebelský králíček Petr žije svůj bezstarostný a veselý život spolu s ostatními zvířátky na farmě. Nový majitel statku se však o svůj životní prostor dělit nemíní – a už vůbec ne se zvířaty. A tak začíná bizarní válka o teritorium – mezi ním a obyvateli zahrady.

19) Tom a Jerry ve filmu

Jerry se stěhuje do luxusního hotelu na Manhattanu, kde právě probíhá svatba století. To se ale nelíbí organizátorce, která si najme Toma, aby jí pomohl se myšáka zbavit. Hon kocoura a myši vzápětí zničí nejen její kariéru a chystanou svatbu, ale i celý hotel.

Animované filmy pro děti

Výběr animovaných filmů pro děti.

20) Mimi šéf

Navenek působí jako roztomilé batole, ale uvnitř je to protřelý byznysmen posedlý obchodními úspěchy. Pracuje pro organizaci BabyCorp a jeho hlavním posláním je zjistit, proč teď děti prohrávají na trhu rodičovské lásky. Mimi šéf se musí se svými pomocníky z BabyCorp vydat na speciální misi za záchranou rodičovské lásky. A aby v boji proti konkurenci uspěl, musí na svou stranu získat i svého staršího brášku.

21) Croodsovi

Croodsovi jsou první moderní pravěkou rodinou na světě, kteří se vydávají na cestu za novým životem poté, co je zničená jeskyně, který byla jejich útočištěm. Kvůli okolnostem jsou vlastně nuceni vyrazit na jejich první rodinný výlet. Croodsovi objevují jiný svět plný fantastických tvorů a kráčejí vstříc budoucnosti, o které se jim nikdy ani nesnilo.

22) Sněžný kluk

Děvče s exotickým jménem Yi je typická puberťačka, která má problém zapadnout do kolektivu, protože ji okolí buď nerozumí nebo ji příšerně vytáčí. Jednoho dne ve své skrýši objeví obrovskou bílou kouli, z které se vyklube mladý yetti, sněžný kluk, kterému Yi začne říkat Everest. Everest netouží po ničem jiném než se vrátit domů, a tak se společně s Yi vydávají na cestu plnou zábavy, dobrodružství a zázraků, vedoucí až na nejvyšší místo na Zemi.

23) Hotel Transylvánie

Film vypráví o Draculově dceři Mavis, pro niž její upírský otec úzkostlivě nechal vystavět opevněný a lidem nedostupný hrad, v němž úspěšně provozuje hotel pro strašidla. Dospívající upírka by se však do světa lidí ráda podívala. A když se z různých končin sjedou Draculovi přátelé, dostane se mezi ně i pohodářský mladý cestovatel Jonathan.

24) Ferdinand

Ferdinand je velký býk s velkým srdcem. Je to roztomilé, ale trochu nešikovné stvoření, které ale lidé považují za nebezpečné a zuřivé monstrum. Jednoho dne Ferdinand omylem sedne na čmeláka, který ho štípne a Ferdinand se splaší. Celou událost vidí vyhladavači býků, kteří ho chytí a odvezou pryč. Ferdinand je ale odhodlaný se vrátit ke své rodině a s pomocí svých přátel se vydává na dlouhou cestu Španělskem.

25) Zpívej

Koala jménem Buster Moon má poslední šanci zachránit divadlo, které zdědil po svém otci. Vše vsadí na jednu kartu, a to na velkolepou talentovou pěveckou soutěž, jakou svět ještě neviděl. A stejně jako je pestré složení zvířecích soutěžících, je pestrý i jejich repertoár, který se rozpíná od Franka Sinatry po Lady Gaga.

26) Shrek

Velký zelený obr Shrek si žije svůj samotářský život v močále. Jenže teď se lord Farguaad rozhodl, že si najde princeznu, se kterou se ožení a také že vykáže ze své země všechny pohádkové bytosti. Když se všechny pohádkové bytosti rozhodnou ukrýt se u Shreka v močále, je Shrek nucen se vydat na výpravu, aby zachránil z věže princeznu Fiona a společníka mu dělá ukecaný oslík.

27) Madagaskar

Hlavními hrdiny filmu jsou čtyři zvířata z newyorské ZOO, která by mohla do konce svých životů dostávat svůj denní příděl obdivu a krmení, kdyby zebru Martyho nezasáhla krize středního věku a on se nerozhodl ZOO opustit. Jeho kamarádi, lev Alex, hrošice Glorie a žirafa Melman se za ním vydávají do newyorských ulic, čímž odstartují řetězec jen těžko uvěřitelných události, které je přivedou až na pobřeží exotického ostrova Madagaskar.

28) Legendární parta

Hrdiny příběhu jsou strážci dětského světa: Sever (Santa Claus), Velikonoční zajíc (Zajda), Zuběnka a Sandman, duch přinášející dětem hezké sny. Nejasnou postavou se stává Jack Frost, který je Měsícem vyvolán jako dalším strážcem. Jack Frost musí s ostatními zachránit dětský svět před bubákem Stínem, který přináší strach a noční můry a který usiluje o nadvládu, o níž přišel ve středověku.


Další filmová inspirace:

Uložte si filmy pro děti na později a svým kamarádům:

Filmy pro děti

Hrané filmy pro děti

Animované filmy pro děti

Líbí se vám vybrané filmy pro děti? Nasdílejte je i svým kamarádům!

Treading

#Cool Status

Cool Status for whatsapp

#happy birthday Happy Birthday Wishes

मेरे सबसे करीबी और सबसे पुराने दोस्त को जन्मदिन की बधाई! मैं धन्य महसूस करता हूं, क्योंकि हमारी दोस्ती जीवन का एक सच्चा उपहार है।

#Atitude Status

My Life My Rules, My Passion My Atitude

#Love status

ख्याल रखा करो अपना माना की ज़िन्दगी आपकी है पर जान तो आप हमारी हो ना

#Couple Status

नहीं रहा जाता यार तेरे से बात किये बिना तभी तो तुम्हे CALL और SMS करते है वरना अच्छा तो हमें भी नहीं लगता तुम्हे परेशान करना

#Sad status

तेरी आखरी मुलाकात मेरी ज़िंदगी की आखरी ख़ुशी थी 💔

More Posts
x