Jaká bude lyžařská sezóna 2021/2022? - Status for whatsapp

Jaká bude lyžařská sezóna 2021/2022?

Minulou zimu si musela spousta milovníků lyžování a snowboardingu nechat na svůj koníček zajít chuť. Některé areály otevřely na pár dní, ale většina zůstala zavřená po celou zimu. Letos by to mělo být lepší, ale i tak musíme počítat s omezeními. Přečtěte si, jaká bude letošní zima.

Jak to bude s covidem?

Opatření samozřejmě předpovědět nemůžeme, ale předpokládá se, že lyžařská střediska budou letos nakloněna především očkovaným lyžařům. Počítejte s tím, že bez očkování, negativního testu nebo onemocněním covidem v posledních měsících se do lyžařského střediska nepodíváte.

Pozitivní zprávou je, že momentálně to vypadá, že děti do 12 let test ani očkování potřebovat nebudou. Naopak se připravte na povinnost nosit roušku v uzavřených prostorách.

Jak jsou na tom sousední země? Aktuální situace v Rakousku naznačuje, že lyžařům možná nebude stačit ani test a bude povinné očkování. Ostatní země mají podobná pravidla jako u nás – testy se, zatím, uznávají.

Při cestách do zahraničí si dejte pozor na pokuty. Za nenošení roušky ve Francii hrozí postih ve výši 135 eur. Při opakování do 15 dní se zvýší dokonce na 3750 eur.

Kolik nás budou zimní radovánky letos stát?

Většina českých skiareálů letos zdraží. V případě skipasů počítejte se zvýšením cen o 5 až 20 %. I přes chudou loňskou zimu se v řadě středisek investovaly miliony do vylepšení. Ať už jsou to online nákupy skipasů nebo speciální technologie umělého zasněžování i za plusových teplot. Ve spoustě areálů se však investice do vylepšení škrtaly a peníze šly na nezbytnou údržbu.

Zdražovat se budou i další věci spojené s lyžováním. Počítejte například s dražší dopravou kvůli vyšším cenám benzínu, vyšší ceny energií se zase promítnou do cen ubytování. Ubytování a inflace zase podraží stravování.

Postupně se budou zdražovat také ceny zimního oblečení, takže lyžařské bundy nebo lyžařské kalhoty doporučujeme nakoupit co nejdříve.

Jaké bude počasí?

V evropských ledovcových střediscích už sezóna začala. V Česku si na plnohodnotné lyžování ještě chvíli počkáme. Meteorologická zima začíná 1. prosince, ale průměrně se v posledních letech začíná lyžovat už v polovině listopadu. Letos to vypadá spíš na začátek prosince.

Skutečná sezóna pak podle statistik začíná v průměru na Mikuláše.

Meteorologové ze společnosti AccuWeather předpovídají, že vnitrozemí východní části Evropy letos zasáhne výrazně studený vzduch, který se dotkne i Česka. Na našem území by tento jev měl způsobit nižší teploty, než je obvyklé a vyšší bouřkovou aktivitu, která přinese více sněhu.

Podle stejné předpovědi by po celé severní části České republiky měly být v zimě také dobré podmínky pro lyžování.

Treading

#Cool Status

Cool Status for whatsapp

#happy birthday Happy Birthday Wishes

मेरे सबसे करीबी और सबसे पुराने दोस्त को जन्मदिन की बधाई! मैं धन्य महसूस करता हूं, क्योंकि हमारी दोस्ती जीवन का एक सच्चा उपहार है।

#Atitude Status

My Life My Rules, My Passion My Atitude

#Love status

ख्याल रखा करो अपना माना की ज़िन्दगी आपकी है पर जान तो आप हमारी हो ना

#Couple Status

नहीं रहा जाता यार तेरे से बात किये बिना तभी तो तुम्हे CALL और SMS करते है वरना अच्छा तो हमें भी नहीं लगता तुम्हे परेशान करना

#Sad status

तेरी आखरी मुलाकात मेरी ज़िंदगी की आखरी ख़ुशी थी 💔

More Posts
x