Kapr a cukroví? Děkuji, už nechci. - Status for whatsapp

Kapr a cukroví? Děkuji, už nechci.

Zase ta samá písnička. Rok, co rok je to stejné. S každou další vánoční návštěvou sami sebe přesvědčujeme, že tentokrát to ale vážně bylo naposledy. U tety mojí matky z druhého kolene si dám maximálně kafe. A o pár hodin později? Těch dvanáct druhů cukroví vypadalo tak lákavě … Ale takhle to dál nejde, chce to změnu. Po Vánocích začnu jinak. Poznáváte se?  

Nejen se začátkem nového roku, ale již po vánočních svátcích přicházejí prvnípředsevzetí týkající se zdravějšího způsobu života. Důvod je jasný. Jsme přejedení nejrůznějších bramborových salátů podle zaručených rodinných receptů i vanilkových rohlíčků na tisíc způsobů. Cílovou rovinku kapřího maratonu pak zdoláváme skoro po čtyřech. Takhle by to dál nešlo. Je zapotřebí alespoň trochu poupravit jídelníček a navýšit pohyb. Ovšem každé rozhodnutí něco stojí a upřímně, po Vánocích peněz na utrácení nejspíše moc nezbylo.

V duchu předvánoční atmosféry se čas od času neubráníme tomu, abychom sklouzli k vydání většímu, než jsme si původně plánovali. Často přikoupíme něco navíc – tu svíčku, tu ubrus, světýlka, dobroty a ještě nějaký ten dáreček. Finální účet nebývá příliš veselý.  A tak najednou cítíme potřebu více šetřit a zvažujeme každý výdaj. Avšak jednou jsme se rozhodli pro změnu, a měli bychom tedy hledat cesty, jak této změny dosáhnout.

Někomu stačí málo k tomu, aby přeměnil své návyky – přečte si pár článků na internetu a koupí si jedny boty. Pro někoho je naopak důležitá komplexní příprava, jakou je obměna šatníku, pořízení nového vybavení a podobně. Leč ani toto by nás nemělo zastrašit. Navíc, když lze využít různých slevových akcí, použít slevové kódy či slevové kupóny při nákupech ve vybraných e-shopech.

K základům transformace do „lepšího já“ patří jistě strava. Existuje nepřeberné množství výživových poradců, kuchařek i článků. Stačí si vybrat. Abychom však mohli zdravě jíst, musíme zdravě vařit, a jak jinak než, ze zdravých surovin. Ne všichni ale máme čas na nakupování či přímo vaření. Řešením může být objednání a dovoz potřebných ingrediencí z obchodu či dovážka již hotového jídla z restaurace, kterou si vybereme a která vaří dle našich aktuálních požadavků. Kurýr doručí, co si objednáme. Některé kurýrní služby umí svoji nabídku zatraktivnit třeba tím, že svým klientům připisují na účet bonusy za provedené objednávky, na příklad promo kód Wolt. Zákazník nakupováním šetří, což je velmi příjemné.  

            No, a se změnou životního stylu, samozřejmě, souvisí pohyb. Záleží na individuálním zaměření a rovněž na možnostech a schopnostech každého. Mladší ročníky možná začnou běhat či navštěvovat fit centra. Starší lidé pravděpodobně zvýší intenzitu procházek. Podle zvolené aktivity bude patrně nutné doplnit výbavu. Zprvu určitě stačí jedny kvalitní boty či tričko. Avšak podaří-li se nalézt zalíbení v novém způsobu života a sport nás pohltí, budeme asi muset doladit i šatník, případně botník, zvlášť při pohybu v přírodě.  I kvalitní oblečení a obuv se dá pořídit za rozumnou cenu. Stačí kouknout na slevové portály a vybrat si správný obchod. Kliknutím třeba na Hanibal slevový kód zjistíme, že pořízení potřebné výbavy „povánočně“ pohublý bankovní účet nezruinuje.

            Odlehčení jídelníčku a zařazení pravidelného pohybu je skvělým krokem, které naše tělo ocení. Nechtějme ale vše strhat hned první týden. Všechno má svůj čas a každý biorytmus má své tempo. Důležité je začít, nastavit si svoji rychlost a vydržet, i když to někdy nebude úplně jednoduché. Odměnou potom bude nejen pevné zdraví, ale i dobrý pocit z toho, že jsme dokázali vybočit ze zajetých kolejí a překročit hranici svého pohodlí.

Treading

#Cool Status

Cool Status for whatsapp

#happy birthday Happy Birthday Wishes

मेरे सबसे करीबी और सबसे पुराने दोस्त को जन्मदिन की बधाई! मैं धन्य महसूस करता हूं, क्योंकि हमारी दोस्ती जीवन का एक सच्चा उपहार है।

#Atitude Status

My Life My Rules, My Passion My Atitude

#Love status

ख्याल रखा करो अपना माना की ज़िन्दगी आपकी है पर जान तो आप हमारी हो ना

#Couple Status

नहीं रहा जाता यार तेरे से बात किये बिना तभी तो तुम्हे CALL और SMS करते है वरना अच्छा तो हमें भी नहीं लगता तुम्हे परेशान करना

#Sad status

तेरी आखरी मुलाकात मेरी ज़िंदगी की आखरी ख़ुशी थी 💔

More Posts