Práce v Německu – na co si dát pozor? - Status for whatsapp

Práce v Německu – na co si dát pozor?

Práce v Německu mnoho lidí z různých částí světa, protože tato země je jednou z nejbohatších v Evropské unii. Jsou tam dobré platy a vysoká životní úroveň. Německo je blízko, a proto je vhodné na každodenní pendlování, pokud se nechcete přestěhovat natrvalo.

Doklady:

Pro práci v Německu nepotřebujete žádné speciální dokumenty. Díky členství České republiky v Evropské unii stačí pro práci v Německu občanský průkaz. Jedinou podmínkou je přihlášení německého bydliště na místním obecním úřadu do 14 dnů od příjezdu.

Pokud máte německou smlouvu, máte stejná práva na pojištění jako Němečtí občané. Stejné výhody se vztahují na vaše rodinné příslušníky.

Znalost jazyka:

Znalost němčiny bude velkou výhodou při hledání práce v Německu. Alespoň na konverzační úrovni. Ve většině profesí stačí úroveň B1 (podle mezinárodní klasifikace stupně znalosti jazyka). Avšak pro lékaře a učitele je požadovaná úroveň vyšší – B2. Samozřejmě se dá sehnat práce i bez toho. Hledání však bude mnohem obtížnější. 

Znalost jazyka vám usnadní život a váš pobyt v zemi bude mnohem zajímavější. Takže je dobré před odjezdem do Německa absolvovat minimálně základní kurz a i následně po přestěhování se dále vzdělávat. 

Na některých pracovních pozicích je možné využívat jako alternativu angličtinu a existují, firmy a agentury dlouhodobě spolupracující s českými pracovníky – v tom případě tedy není znalost cizího jazyka vůbec vyžadována.

Kde hledat práci v Německu:

Způsobů, jak hledat práci v Německu, je spousta. Momentálně je nabídka různých pozic opravdu široká a pro hledání můžete využít množství pracovních portálů nebo agentur. 

Nejběžnějším zdrojem pro hledání práce je Google. Pokud chcete použít Google, nejjednodušší je ve vyhledávači zadat název povolání (v angličtině nebo němčině) a přidat název města nebo země. Ve vyhledávači vypadnou i weby s pracovními nabídkami. Je lepší se nezabývat jedním, ale hledat různé a věnovat pozornost nejnovějším oznámením. Největší německý web Jobs.de se zaměřuje na vyhledávání vysoce kvalifikovaných odborníků. Práci můžete také vyhledávat přímo na stránkách konkrétních firem v sekcích Karreire a Jobs. Při hledání práce používejte i sociální sítě, jako je Facebook, Xing a Linkedin.

Vhodnou variantou je hledat práci na českém portálu a do Německa se přestěhovat až po získání práce. Díky tomu ušetříte náklady v prvních měsících, kdybyste byli v Německu bez příjmů.

Dokumenty pro získání zaměstnání:

Němečtí zaměstnavatelé vyžadují doklad o kvalifikaci. Dokumenty musí být předloženy v určitém pořadí. Nejprve napište krátký životopis (Lebenslauf). Biografie uvádí data ukončení vzdělávacích institucí, místa předchozího zaměstnání, znalost jazyků.

K životopisu připojte motivační dopis, který popisuje, jak bylo volné pracovní místo nalezeno a jaké jsou důvody pro získání zaměstnání ve vybrané společnosti. Na psaní stačí 12-15 vět.

Životopis a dopis v němčině je nutné sestavit sám nebo s pomocí překladatele.

Máte nabídku práce. Jak zvladnout pohovor?

Je důležité si uvědomit, že někdy se manažeři společností při pohovoru ptají na spoustu otázek, jejichž cílem je rychle najít řešení nestandardních problémů. Zjistěte, jaké jsou nejčastější otázky zaměstnavatelů při pracovních pohovorech v Německu.

Dostali jste práci. Jaké náležitosti musí obsahovat každá pracovní smlouva: 

Jméno a příjmení, adresa zaměstnance a zaměstnavatele. Datum počátku a konce pracovního poměru. Má být uvedena zkušební doba. Nesmí chybět popis pracovní činnosti a výše hrubé mzdy. Nezapomeňte, že čistá mzda se od hrubé mzdy liší, je ponížena o platby sociálního, zdravotního a důchodového pojištění, pojištění pro případ nezaměstnanosti. Také mají být uvedeny následující: pracovní doba, dovolená a výpovědní lhůta.

Pronájem nemovitostí:

Najít byt na krátkou dobu je poměrně složité. Musíte být připraveni na výběrové řízení o místo, při kterém budete hodnoceni proti ostatním uchazečům o byt.

Kdybyste jste získali práci v malých městech, musíte být připraveni na dlouhé hledání bydlení.

Chcete se dozvědět víc o práci v Německu? Sledujte a čtěte naši webovou stránku.

Treading

#Cool Status

Cool Status for whatsapp

#happy birthday Happy Birthday Wishes

मेरे सबसे करीबी और सबसे पुराने दोस्त को जन्मदिन की बधाई! मैं धन्य महसूस करता हूं, क्योंकि हमारी दोस्ती जीवन का एक सच्चा उपहार है।

#Atitude Status

My Life My Rules, My Passion My Atitude

#Love status

ख्याल रखा करो अपना माना की ज़िन्दगी आपकी है पर जान तो आप हमारी हो ना

#Couple Status

नहीं रहा जाता यार तेरे से बात किये बिना तभी तो तुम्हे CALL और SMS करते है वरना अच्छा तो हमें भी नहीं लगता तुम्हे परेशान करना

#Sad status

तेरी आखरी मुलाकात मेरी ज़िंदगी की आखरी ख़ुशी थी 💔

More Posts
x