Víkendový trek po Česku? Jedině v kvalitním oblečení! To nově koupíte i na Sportano.cz - Status for whatsapp

Víkendový trek po Česku? Jedině v kvalitním oblečení! To nově koupíte i na Sportano.cz

Šumava, Beskydy nebo Brdy – všechna tato a mnoho dalších míst v naší krásné zemi lákají k dlouhým výletům. Dokonce k tak dlouhým, že na ně nestačí ani jeden celý den. Je úplně jedno, jestli víkendu v přírodě říkáte tramping, treking nebo jakkoli jinak. Vždycky na takovou akci potřebujete kvalitní vybavení. To nově koupíte na e-shopu Sportano.cz.

Boty

Asi nejdůležitějším vybavením, pro které musíte navštívit sportovní obchod, je pořádná turistická obuv. Každému musí být, že musí perfektně sedět. Tato zdánlivá banalita ovšem žádnou banalitou není. Co se zdá pohodlné na prvních pěti kilometrech, může po dvaceti tvořit otlačeniny a puchýře, o druhém dnu ani nemluvě. Na takovou víkendovou akci proto úplně nové boty nepatří, a to ani ty z eshopu Sportano.cz. Berte s sebou jen ty pořádně prošlápnuté.

Další důležitou vlastností bot je jejich hmotnost. S každým nachozeným kilometrem ji budete pociťovat více a více. Že se za ušetřené gramy platí, proto není pravidlem pouze pro cyklistiku.

Třetí klíčovou věcí u obuvi jsou materiály. Svršek by měl být prodyšný, aby noha mohla dýchat, ovšem doplněný o kvalitní membránu, která udrží nohy suché i po průchodu vlhkou loukou. A zapomínat by se nemělo ani na podešev a podrážku. Ty musí skvěle tlumit otřesy, a tím chránit turistovy klouby. Podrážka zároveň musí poskytovat jistotu na různých površích – na asfaltu, štěrku i kamenech, a to v suchu i mokru. Slušný výčet požadavků, že? Když vybíráte nové boty, buď už máte dobrou zkušenost z minulosti, nebo musíte vybírat z nabídky prověřených značek. Mezi ty nejznámější patří například Columbia, Jack Wolfskin, Mammut, Salomon, The North Face nebo Vibram. Obuv těchto výrobců nabízí sportovní obchod Sportano.cz nebo jeho polský sportovní multibrand.

Oblečení

Další velkou výzvou bývá volba správného oblečení. Velkou roli při ní hraje předpověď počasí a velikost batohu, který na víkendový trek berete. Péřovka, dva svetry, troje kalhoty, čtyři trička a pyžamo ale asi nepobere nikdo. Je tak třeba vhodně volit a kombinovat materiály.

Trend posledních let spočívá ve vrstvení oblečení. První vrstva by měla být zejména sací. Měla by odvádět pot od povrchu těla, a tím jej udržovat v suchu. Druhá vrstva by měla být izolační, a tedy z takového materiálu, který udrží co nejvíce tělesného tepla. Třetí vrstva je ochranná. Chrání nejen tělo, ale i první a druhou vrstvu oblečení před vnějšími vlivy, tedy například před deštěm a větrem.

Nemyslete si, že dvoudenní letní výšlap zvládnete v jednom tričku. Přes den možná ano, ale v noci se citelně ochladí, tělo v klidu nevygeneruje tolik tepla a vyčerpané po celodenním pochodu naopak bude potřebovat zahřát. Skladná péřovka a termoprádlo určitě přijdou ke slovu. Funkční materiály jistě oceníte. Mezi těmi pro spodní vrstvu vítězí vlna merino. Dokonale odvádí pot, rychle schne, perfektně izoluje a v neposlední řadě ani po zpocení nezapáchá.

Příloha:
Víkendový trek po Česku? Jedině v kvalitním oblečení! To nově koupíte i na Sportano.cz – 1

Kvalitní oblečení po turistiku nabízí podobné firmy jako obuv i některé další. Ve sportovním obchodě neuděláte chybu, pokud sáhnete po výrobku značky Columbia, Mammut, Billabong, Black Diamond, Leki, Swix, Salomon nebo Viking. Tyto značky opět najdete v e-shopu Sportano.cz. 

Další výbava

Volba další výbavy na víkendový výšlap je hodně závislá na tom, jak moc nadivoko chcete vyrazit. Někdo s sebou bere turistický vařič a vaří si sám, jiný jenom svačinu a obědy a večeře řeší v restauracích a hospůdkách. S tím souvisí i potřeba nádobí, které specializované firmy vyrábí v odlehčených verzích právě pro turisty. Co se bude hodit určitě, to je čelovka a pořádný batoh.

Nabídka čelovek je až překvapivě široká. Dnes vedou ty s osvětlením typu LED. Potřebují minimum energie a svítit mohou vážně skvěle. Obvykle navíc nabízí možnost volit intenzitu svícení. Většinou mají integrovanou baterii. To má svoje výhody, ovšem pokud akumulátor vybijete a nemáte s sebou powerbanku, máte smůlu. To klasické AA nebo AAA baterie snadno vezmete do batohu pro strýčka příhodu.

Příloha:
Víkendový trek po Česku? Jedině v kvalitním oblečení! To nově koupíte i na Sportano.cz 2

A jsme u batohů – po botách asi nejdůležitější části výbavy. Jejich zásadní vlastností je objem. Ideální vám neporadíme, záleží totiž na tom, jak moc nalehko vyrážíte. Někdo se dokáže sbalit do třiceti litrů, jiný potřebuje dvojnásobek. Na co však dbejte, to je ergonomie tohoto zavazadla. Pevná záda, ideálně přizpůsobená k odvětrávání těch vašich, jsou základ. K tomu koukejte na šířku ramenních popruhů – pomáhají rozkládat hmotnost nákladu, stejně jako hrudní popruh, který je spojuje. Břišní popruh může být výhodou, ale také nemusí. Záleží, co vám vyhovuje. 

Nový e-shop Sportano.cz

Všechno výše zmíněné i mnohé další vybavení pro turistiku nabízí sportovní obchod Sportano.cz. Jeho sortiment tvoří pouze léty prověřené značky a je ale až překvapivě široký. Kromě výbavy na turistiku tu seženete jízdní kola i potřeby pro cyklisty, milovníky vodních sportů, bruslení, rybolovu, fitness i řady dalších aktivit. Veškeré zboží je odesláno do 48 hodin po objednávce a jedním z hlavních trumfů proti konkurenci je doprava zdarma při platbě předem pro objednávky za více než 800,- Kč.

Treading

#Cool Status

Cool Status for whatsapp

#happy birthday Happy Birthday Wishes

मेरे सबसे करीबी और सबसे पुराने दोस्त को जन्मदिन की बधाई! मैं धन्य महसूस करता हूं, क्योंकि हमारी दोस्ती जीवन का एक सच्चा उपहार है।

#Atitude Status

My Life My Rules, My Passion My Atitude

#Love status

ख्याल रखा करो अपना माना की ज़िन्दगी आपकी है पर जान तो आप हमारी हो ना

#Couple Status

नहीं रहा जाता यार तेरे से बात किये बिना तभी तो तुम्हे CALL और SMS करते है वरना अच्छा तो हमें भी नहीं लगता तुम्हे परेशान करना

#Sad status

तेरी आखरी मुलाकात मेरी ज़िंदगी की आखरी ख़ुशी थी 💔

More Posts
x