31 zajímavostí o Číně, o kterých jste (ne)věděli - Status for whatsapp

31 zajímavostí o Číně, o kterých jste (ne)věděli

V tomto článku se podíváme na několik zajímavých faktů o Číně, které vás možná překvapí.

 1. V Číně se knihy prodávají na váhu.
 2. Čína má největší armádu na světě. Armáda má přes 2 miliony vojáků, s druhým největším rozpočtem na obranu. Armáda má oficiální divizi 10 000 holubů. Během války čínští vojáci místo psů používají husy. Husy mají lepší zrak a jsou agresivnější než psi.
 3. Čína vynalezla papírové peníze. Číňané začali používat papírové peníze již během dynastie Tang před 17. stoletím. Čínskou měnou Renminbi, jejíž jednotkou je Yuan. Yuan je i mezinárodním označením pro čínskou měnu celkově.
 4. Čína je domovem všech pand. Všechny pandy v jiných zemích světa jsou zapůjčené z Číny. Když se panda narodí v jiné zemi, FedEx (americká nadnárodní kurýrní služba) přepraví mládě letecky do Číny.
 5. Polovina prasat na světě žije v Číně.
 6. Čína má největší populaci na světě. Od roku 2016 má země více než 1 miliardu lidí.
 7. Čínština je nejoblíbenějším jazykem na světe. Je do přičítáno počtu čínských rodilých mluvčích, protože celý 14 % lidí na světě mluví čínsky.
 8. Čína je čtvrtou největší zemí světa po Rusku, Kanadě a Spojených státech. Čína má rozlohu 9 706 961 kilometrů čtverečních.
 9. Čína má politiku dvou dětí na pár. Do roku 2015 to byla politika jednoho dítěte. To ale způsobilo velkou nerovnováhu mužů a žen v zemi. Nyní je zde o 32 milionů mužů více než žen, což způsobuje, že někteří muži zůstávají „na ocet“.
 10. V Číně žije v jeskyních přes 30 milionů lidí.
 11. Reinkarnace je v Číně zakázána. Musíte mít vládní povolení.
 12. Čínský nový rok je největším svátek v Číně. Novoroční festival se slaví 15 dní.
 13. V Číně se praktikují všechna náboženství včetně křesťanství a islámu. Nejoblíbenějšími náboženstvími v Číně jsou však taoismus, konfucianismus a buddhismus.
 14. V roce 2009 byly v Číně zakázán Facebook, Twitter, Google a New York Times. Čína si vymyslela vlastní napodobeniny. Renren je ekvivalentem Facebooku, Weibo je ekvivalentem Twitteru a WeChat je takový WhatsApp a QQ e-mail.
 15. Číňané vynalezli zmrzlinu před více než 4000 lety smícháním mléka s rýžovou směsí.
 16. V Číně se ročně sní kolem 10 milionů psů a 4 milionů koček.
 17. Čína má největší nákupní centrum na světě. The New South China Mall se rozkládá se na ploše přes 66 hektarů a má přes 2000 obchodů a stánků. Méně než 10 % obchodního centra je však neobsazeno kvůli jeho poloze. Dnes se mu říká Ghost Mall.
 18. Čína má nejrychlejší vlak na světě. Kulové vlaky v Šanghaji se pohybují rychlostí 430 km/h.
 19. Čínská barva smutku je bílá, zatímco červená je jejich šťastnou barvou. Červená se tak objevuje na většině čínských svateb, včetně šatů nevěsty.
 20. Sbírání známek je v Číně jedním z nejpopulárnějších koníčků koníčkem.
 21. „Čínské“ sušenky štěstí byly skutečně vynalezeny v San Franciscu na počátku 20. století.
 22. Některé cihly ve Velké čínské zdi drží pohromadě rýžová mouka.
 23. Čína spotřebuje kolem 42,5 miliard balení instantních nudlí ročně.
 24. Každý voják v 8000členné terakotové armádě Qin Shi Huang má unikátní obličejové rysy.
 25. Čínským národním sportem je stolní tenis.
 26. Čína má jedno časové pásmo. Celá Čína se svou obrovskou rozlohou sdílí jedno jediné pásmo známé jako pekingský standardní čas. Geograficky Čína zahrnuje pět časových pásem. Slunce tak v některých oblastech vychází až po 10.00 hodině.
 27. V Číně existuje zákon o právech starších lidí. Rodiče starší 60 let musí být svými dětmi pravidelně navštěvováni a podporováni. Za nedodržení tohoto zákona hrozí vězení. Zákon byl zaveden na ochranu velkého stárnoucího obyvatelstva Číny.
 28. Kečup pochází z Číny. Původně se připravoval jako rybí omáčka známá jako Keitsap. Dnes se zdá, že si všichni tento čínský vynález užíváme.
 29. Čína otevřela léčebné tábory pro lidi závislé na internetu.
 30. Čína má spolu s Itálií nejvyšší počet památek UNESCO na světě. Mezi nejnavštěvovanější památky UNESCO v Číně patří: Zakázané město v Pekingu, Velká čínská zeď, Letní palác v Pekingu a Chrám nebes v Pekingu a světoznámá terakotová armáda.
 31. Čína má nejdelší historii civilizace. Země prochází fázemi modernizace a industrializace, které se datují do doby před více než 4000 lety.

Treading

#Cool Status

Cool Status for whatsapp

#happy birthday Happy Birthday Wishes

मेरे सबसे करीबी और सबसे पुराने दोस्त को जन्मदिन की बधाई! मैं धन्य महसूस करता हूं, क्योंकि हमारी दोस्ती जीवन का एक सच्चा उपहार है।

#Atitude Status

My Life My Rules, My Passion My Atitude

#Love status

ख्याल रखा करो अपना माना की ज़िन्दगी आपकी है पर जान तो आप हमारी हो ना

#Couple Status

नहीं रहा जाता यार तेरे से बात किये बिना तभी तो तुम्हे CALL और SMS करते है वरना अच्छा तो हमें भी नहीं लगता तुम्हे परेशान करना

#Sad status

तेरी आखरी मुलाकात मेरी ज़िंदगी की आखरी ख़ुशी थी 💔

More Posts
x