8 skvělých tipů, jak na kocovinu, které opravdu fungují! - Status for whatsapp

8 skvělých tipů, jak na kocovinu, které opravdu fungují!

Zná to asi každý z nás. Večer člověk vyrazí s kamarády takzvaně “na jedno” a vrací se v brzkých ranních hodinách ve značně podroušeném stavu. Následně jej čeká krušné ráno a den, který se pravděpodobně potáhne v podobném stylu. Nebo ne?

V tomto článku vám přinášíme několik tipů a triků, jak na kocovinu.

1) Hodně pijte (vodu)

V ideálním případě si už při návratu domů nachystejte k posteli láhev s vodou. Píšeme schválně láhev, protože sklenice zaručeně stačit nebude.

Při konzumaci alkoholu se tělo odvodňuje. Platí pravidlo, že na jednu skleničku vína by měl člověk vypít dvě sklenice vody. To však dodržuje málokdo.

Právě nedostatek tekutin a dehydratace stojí často za nepříjemnými stavy po konzumaci alkoholu. Ideální je tedy pít vodu v průběhu večera, kdy popíjíte alkohol, pak také před usnutím, abyste jej v krvi naředili a ihned po probuzení, abyste eliminovali dehydrataci na nejnižší možnou mez.

Je také dost možné, že budete mít další den po večírku chuť na sladké nápoje. Lákat vás budou nejrůznější džusy a limonády jako Fanta nebo Sprite. Nebraňte se jim, svým chutím se poddejte. Tělu pravděpodobně chybí cukr, a tak si o něj říká touto formou.

Doporučujeme zařadit multivitaminové nápoje, protože obsahují vitamin C a zároveň dodávají tělu energii. Tu po propařené noci člověk obvykle potřebuje jako sůl.

Pokud je vám špatně od žaludku, doporučujeme konzumovat Coca Colu. Ta je na rozdrážděné břicho a střeva velmi efektivní.

2) Pořádně se vyspěte

Spánek je ten nejlepší lékař na všechno. Umožňuje tělu zregenerovat se a nabrat síly. 

Po probdělé noci je člověk zákonitě vyčerpán, a to toho ani nemusel moc vypít. V případě, že konzumaci alkoholu neodolal, je to pro tělo dvojitá rána. Proto je důležité to především dospat. Resty, které počkají, zkrátka odložte. Mějte sebe a své zdraví na prvním místě. Navíc lepší práci odvedete, když budete odpočnutí, a ne polomrtvé zombie.

A upřímně? Někdy je lepší to prostě zaspat.

3) Dopřejte si čerstvý vzduch a sprchu

Někdy může váš spánek po propité noci rušit vyšší tělesná teplota. Je vám zkrátka vedro a nemůžete usnout. Pak doporučujeme větrat. Kyslík je veliký pomocník, který pomáhá na bolehlav. 

Po probuzení tedy rozhodně vyvětrejte a zamiřte do koupelny. 

Tělo ze sebe vylučuje alkohol všemi možnými způsoby. Jeden je skrze pokožku. Proto se konzument může potýkat s intenzivním pocitem, že smrdí. Není nic lepšího než zamířit do sprchy. 

Buďte však na sebe hodní. Při kocovině rozhodně není čas na nějaké hrdinství v podobě otužování. Studená voda vás sice probere, ale vaše tělo dostalo už dost zabrat. Vhodnější je spíše se zrelaxovat v teplé vodě. Máte-li vanu, pak není na co čekat – naložte se do ní. Všechno to ze sebe smyjte.

Pokud je vám relativně fajn, je dobré vyrazit ven. Pohyb pomáhá vyloučit zbytky alkoholu z těla. To se navíc okysličí. Můžete tedy kocovinu nejen zaspat, ale i rozchodit.

4) Dejte si vývar

Po probdělé noci obvykle člověka neláká hrát si na hospodyňku a postavit se za plotnu. Na nepříjemné stavy spojené s konzumací alkoholu však zaručeně pomáhá tradiční silný vývar. Ten je ostatně doporučován jako lék na řadu chorob a nepříznivých stavů.

Jakto, že tak pomáhá? Z masového vývaru nebo česnečky tělo získá potřebné tekutiny, energii a další prospěšné látky.

Máme pro vás tedy tip. Co takhle spojit pohyb s vývarem? Zabijete dvě mouchy jednou ranou. Vypravte se do oblíbené restaurace na polévku, která vás postaví na nohy.

Vhodná je i konzumace tučného jídla před popíjením alkoholu. Proto se často před party chodí na večeři. V Česku je ostatně tradicí zajít na žebra nebo vepřové koleno. Tučná strava chrání žaludek proti překyselení, přičemž tenká vrstva tuku brání pronikání alkoholu přes žaludeční stěnu do krve. Neznamená to však, že se musíte nacpat bůčkem nebo slaninou. Jako tučné jídlo lze vnímat i salát s olivovým olejem. Tato informace zajisté potěší nejednoho vegetariána.

5) Ulevte játrům

Játra dostala pořádnou zabíračku, jelikož odbourávání alkoholu z těla je jejich práce. Tento orgán je totiž klíčový pro látkovou výměnu a čištění krve. Proto by si játra zasloužila trošku ulevit. Souhlasíte? 

Pak doporučujeme jejich detoxikační schopnosti podpořit doplňky stravy s ostropestřcem mariánským, který je pokládán za nejsilnější přírodní prostředek k ochraně jater.

Vhodná je také šťáva z artyčoku. Artyčok původem ze Středomoří obsahuje řadu látek prospěšných pro organismus, které se vyskytují zejména v listovém květním lůžku. Ty harmonizují celý střevní trakt, který dostává při konzumaci alkoholu pořádně zabrat. Významně podporují i játra v jejich činnosti.

6) Pijte kávu

Pokud patříte mezi milovníky dobré kávy, pak vás tato informace patrně potěší. Káva sice odvodňuje tělo a tím pádem je dehydratuje, nicméně se jedná o takzvaný nakopávák, který vás postaví na nohy. Údajně působí jako jakýsi protijed vůči alkoholu.

Nezapomeňte však na další dvě sklenice vody, jelikož káva skutečně odvodňuje. Opakovaná dehydratace je něco, čemu se chcete po prohýřené noci, kdy máte hlavu jako střep, vyhnout. Věřte nám. Ušetříte si spoustu trápení.

Zároveň někteří odborníci konzumaci kávy při kocovině nedoporučují. Nejlepší je zjistit, co konkrétně vám vyhovuje a prospívá. I v tomto případě stejně jako jinde platí, co člověk to originál.

7) Dopřejte si objetí

Někomu vyhovuje, když se necítí být ve své kůži, zalézt si a zůstat sám. Lidé jsou však společenští tvorové a nejlépe na kocovinu zapomenete, když budete mít příjemné podněty, které zaujmou vaši pozornost a rozptýlí ji.

Skutečně chcete věnovat pozornost něčemu, co vás tolik otravuje jako kocovina? Nebude lepší setkat se s přítelem, kamarádkou či kamarádem a podívat se společně na film případně rozebrat zážitky z předchozí noci?

Když je nám mizerně, obvykle nejvíc pomáhá přítomnost druhé osoby, kterou máme rádi. Nebojte si říct si o objetí a pohlazení. To je to nejmenší, co vám někdo, kdo vás má rád a záleží mu na vás, může dát.

8) Pomožte si léky

Zmírnit nepříjemné stavy pomohou i volně dostupná léčiva jako je Ibalgin nebo Aspirin. Kocovinu sice nevyléčí, ale pomohou zmírnit její nepříjemné projevy. Jedná se však o další zátěž na játra.

Z toho důvodu spíš doporučujeme zvolit přírodní doplňky stravy, které také dovedou nepříjemné stavy zmírnit. Jedná se především o sibiřský či červený ženšen, opuncii nebo extrakt z kurkumy. Pomoci může také hořčík a vitamin C, který jsme zmiňovali již výše. Nic nezkazíte také B-komplexem.

Pomoci mohou také bylinné čaje a zázvorový čaj. Zázvor působí blahodárně na rozbouřený žaludek a zklidňuje jej.

Ztracené minerály zase dodá Vincentka. 

Čtěte také:

Uložte si článek – jak na kocovinu na později a svým kamarádům:

Sdílejte článek – jak na kocovinu svým kamarádům:

Treading

#Cool Status

Cool Status for whatsapp

#happy birthday Happy Birthday Wishes

मेरे सबसे करीबी और सबसे पुराने दोस्त को जन्मदिन की बधाई! मैं धन्य महसूस करता हूं, क्योंकि हमारी दोस्ती जीवन का एक सच्चा उपहार है।

#Atitude Status

My Life My Rules, My Passion My Atitude

#Love status

ख्याल रखा करो अपना माना की ज़िन्दगी आपकी है पर जान तो आप हमारी हो ना

#Couple Status

नहीं रहा जाता यार तेरे से बात किये बिना तभी तो तुम्हे CALL और SMS करते है वरना अच्छा तो हमें भी नहीं लगता तुम्हे परेशान करना

#Sad status

तेरी आखरी मुलाकात मेरी ज़िंदगी की आखरी ख़ुशी थी 💔

More Posts
x