Lyžování v Polsku: Kam jet + Aktuální opatření (Covid-19) - Status for whatsapp

Lyžování v Polsku: Kam jet + Aktuální opatření (Covid-19)

Aktualizace: od 23.2. zavedlo Polsko povinnou karanténu pro všechny cizince přijíždějící ze zahraničí, kteří nemají potvrzení o očkování nebo negativní test na koronavirus mladší dvou dnů.

Do Polska si od 12. 2. 2021 můžete zajet zalyžovat. Polsko totiž otevřelo lyžařské areály. Skiareály jsou prozatím otevřené od 12. do 28. 2. Následně polská vláda rozhodne (podle epidemiologické situace), jestli skiareály zůstanou otevřené i nadále.

Většina lyžařských středisek v Polsku leží v příhraniční oblasti, resp. na druhé straně našich hor, ať už jde o Krkonoše, Jeseníky, Jizerské nebo Orlické hory. Není tedy problém si sem na den zajet zalyžovat.

Polsko otevřelo nejen lyžařská střediska, ale i divadla, bazény, nákupní střediska, a tak i podle serveru Novinky.cz vyrážení Češi do Polska ve velkém. Otevřeno mají i polské hotely a ubytovací zařízení (do 50 % svojí kapacity).

Aktuální informace o cestování do Polska v současné situaci naleznete na stránkách Ministerstva zahraničních věcí.

Kam na lyže do Polska

Jizerské hory

Krkonoše

Orlické hory

Jeseníky

Beskydy

Jak to vypadá ve Skiareálu Szrenica (Szklarska Poręba)?

V pondělí 15.2. a ve středu 17.2. jsme se vydali lyžovat do polského skiareálu na druhé straně Krkonoš. Vyplatilo se přijet půlhodinu před otevřením (v 8.00), protože později už se začala tvořit velká fronta u pokladen. Sjezdovky byly hezky upravené a cca do 10.00 začalo přibývat lidí. Právě do 10.00 jsme téměř vůbec nečekali. Zhruba od 11 hodin se začaly tvořit fronty. Od 12 hodiny byla fronta lidí u hlavní lanovky i před turnikety.

Praktické tipy:

  • Přijeďte ještě 20-30 minut před otevřením, abyste se vyhli frontám (lanovky jezdí od 8.30, ale pokladny otevírají teprve 8.20)
  • Parkovací automat bere pouze drobné Zloté (nebere bankovky ani platbu kartou).
  • Skipas plaťte kartou (pokud platíte hotově v Českých korunách, zaplatíte o 30 % více).
  • Přímo u pokladny je bankomat.

Pokud tedy potřebujete drobné Zloté, vyplatí se vybrat z bankomatu, zaplatit skipas hotově a nechat si vrátit drobné.

Covid pravidla na sjezdovce

Oficiálně jsou nařízeny rozestupy i zakrytí nosu a úst. Lanovky mohou fungovat v plné kapacitě, pokud budou sedadla obsazena osobami, které spolu žijí v jedné domácnosti, nebo osobami, které jsou ubytované ve stejném zařízení.

Realita je ale úplně jinde. Žádné koridory, které by lidi alespoň trochu nutily rozestupy dodržovat tu nejsou. Zakrytou pusu má šátkem nebo kuklou ani ne polovina lidí. Poláci mají jednoduše pravidla tak trochu „na háku“.

Kontroly na Česko-polských hranicích nejsou

Kontroly na hranicích mezi Polskem a ČR nejsou ani v jednom směru.

Oficiálně platí v Polsku tato opatření:

  • Povinnost zakrývání dýchacích cest v uzavřených objektech i na veřejných prostranstvích, kromě přírody, parků, pláží a dopravy osobním vozem. Povinnost se netýká dětí do věku 5 let včetně a osob, od nichž nelze povinnost vynutit s ohledem na jejich zdravotní stav.
  • Na veřejných akcích a při shlukování osob na veřejnosti je omezen počet přítomných osob na 5 s rozestupy 1,5 m. Při organizaci několika souběžných akcí na jednom místě musí být vzdálenost mezi jednotlivými skupinami osob min. 100 m.

Kde jinde se aktuálně dá lyžovat?

Za lyžováním můžete aktuálně odjet nebo odletět rovněž do Bulharska. Podívejte se na lyžařské last minute zájezdy na TravelPortal.cz

Fotogalerie

Pomohl vám článek – lyžování v Polsku? Uložte si ho na později a svým kamarádům:

Kam jet lyžovat do Polska?

Jaká jsou aktuální opatření v lyžařských střediskách v Polsku?

Pomohl vám článek – lyžování v Polsku? Nasdílejte ho svým kamarádům! Třeba i jim pomůže!

Treading

#Cool Status

Cool Status for whatsapp

#happy birthday Happy Birthday Wishes

मेरे सबसे करीबी और सबसे पुराने दोस्त को जन्मदिन की बधाई! मैं धन्य महसूस करता हूं, क्योंकि हमारी दोस्ती जीवन का एक सच्चा उपहार है।

#Atitude Status

My Life My Rules, My Passion My Atitude

#Love status

ख्याल रखा करो अपना माना की ज़िन्दगी आपकी है पर जान तो आप हमारी हो ना

#Couple Status

नहीं रहा जाता यार तेरे से बात किये बिना तभी तो तुम्हे CALL और SMS करते है वरना अच्छा तो हमें भी नहीं लगता तुम्हे परेशान करना

#Sad status

तेरी आखरी मुलाकात मेरी ज़िंदगी की आखरी ख़ुशी थी 💔

More Posts