Jak jezdit na kole v zimě? - Status for whatsapp

Jak jezdit na kole v zimě?

Cyklistiku je možné provozovat po celý rok – také v zimních měsících. Zima je však konkrétní okamžik, na který by se měl cyklista náležitě připravit. Co tedy dělat, aby cyklistika v zimě byla co nejbezpečnější a méně namáhavá?

Jak na cyklistiku v zimě

Každý vášnivý cyklista s námi jistě bude souhlasit, že na kole můžete jezdit po celý rok, ale musíte se na každou jízdu řádně připravit. Kolo v zimě může dokonce přinést pozitivní účinky na naše tělo. Jízda v zimních měsících znatelně otužuje tělo a zvyšuje se jeho imunita. Jízda na kole v zimě samozřejmě není tak snadná jako jízda v létě. Na zimní cyklistiku je potřeba se připravit mnohem pečlivěji, aby byla bezpečná. Seznamte se s našimi tipy, jak to udělat, aby se z vašeho kola stala zábava i v zimě.

Postarejte se o správné oblečení. Klíčem je chránit ruce a nohy před ochlazením, protože jsou nejvíce náchylné k mrazu. Zásobte se kvalitním zimním termoaktivním prádlem, které vás jednak zahřeje, jednak odvádí vlhkost od těla. Kupte si zimní cyklistickou bundu. Měla by být nepromokavá a zateplená, měla by mít také prvky, které zvyšují viditelnost. Podle toho, zda jezdíte na kole v běžném oblečení nebo v tréninkovém – zvolte vždy teplé cyklistické kalhoty, nejlépe dodatečně zateplené v kolenou.

Pořiďte si zimní pneumatiky na kolo

Správně zvolené pneumatiky jsou nezbytným prvkem zimního kola. Čím širší je pneumatika a čím výraznější je dezén, tím lepší bude jízda v zimních podmínkách. Pokud jezdíte hlavně po silnicích, pak budou vhodné štěrkové pneumatiky. Na trhu najdete také pneumatiky se speciálními gumovými směsmi určenými pro jízdu v zimě, ale ty (a modely s hroty) nejsou nutné. V zimě je dobré trochu snížit tlak v pneumatikách, aby se zlepšila trakce.

V zimních měsících platí, že čím je kolo méně složité, tím lépe. Mnoho lidí považuje za své „zimní kola“ jednoduše kola bez tlumení nárazů s co nejjednodušším pohonem (převodovka v extrémních podmínkách může selhat). Není třeba skrývat, že v zimních měsících je nejlepší výbavou starší výbava, jejíž rychlejší opotřebení nás až tak nemrzí. Postarejte se o svůj brzdový systém před zimou, protože v měsících, kdy budete brzdit stále více a v náročnějších podmínkách, systém ztuhne. Pravidelně také udržujte řetěz čistý a řádně namazaný. Plné a pevné blatníky považujeme za povinný prvek zimního kola.

V zimě věnujte větší pozornost dobré technice řízení, volte co nejčistší linii trasy a buďte obzvláště opatrní při jízdě po veřejných komunikacích. Podobně na cyklistických stezkách přizpůsobte rychlost podmínkám a jeďte tak, abyste si byli jisti.

Treading

#Cool Status

Cool Status for whatsapp

#happy birthday Happy Birthday Wishes

मेरे सबसे करीबी और सबसे पुराने दोस्त को जन्मदिन की बधाई! मैं धन्य महसूस करता हूं, क्योंकि हमारी दोस्ती जीवन का एक सच्चा उपहार है।

#Atitude Status

My Life My Rules, My Passion My Atitude

#Love status

ख्याल रखा करो अपना माना की ज़िन्दगी आपकी है पर जान तो आप हमारी हो ना

#Couple Status

नहीं रहा जाता यार तेरे से बात किये बिना तभी तो तुम्हे CALL और SMS करते है वरना अच्छा तो हमें भी नहीं लगता तुम्हे परेशान करना

#Sad status

तेरी आखरी मुलाकात मेरी ज़िंदगी की आखरी ख़ुशी थी 💔

More Posts